Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

W dniu dzisiejszym Akcja Katolicka w Polsce i w naszej Diecezji świętowała uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, które jest Świętem Patronalnym. Świętowanie w tym czasie pandemii jest jednak zupełnie inne. W uroczystej Eucharystii w tarnowskiej katedrze wzięły udział tylko delegacje z Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z pocztami sztandarowymi. Jakże inaczej było choćby rok temu, gdzie do Tarnowa przyjechali członkowie Akcji Katolickiej z całej diecezji tarnowskiej, nawet z jej najdalszych rejonów.

Eucharystii przewodniczył JE Ksiądz Biskup Andrzej Jeż oraz Kapłani Asystenci Akcji Katolickiej z Księdzem dr hab. Janem Bartoszkiem i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Księdzem Marcinem Baranem. W homilii ksiądz biskup powiedział; „Troska o Kościół i Królestwo Boże w nas, narzuca potrzebę myślenia szerokiego, globalnego katolickiego. Potrzebujemy zdecydowanych działań. Prawdziwe wartości nie przegrają, one przetrwają na wieczność. Jeżeli modlimy się „przyjdź królestwo Twoje”, to prosimy my przede wszystkim o to, żeby ono zapanowało w nas samych”.

Niech Chrystus Król Wszechświata umacnia i błogosławi wszystkim członkom Akcji Katolickiej w naszej diecezji oraz Biskupom i Księżom Asystentom.

Króluj nam Chryste!  – Zawsze i wszędzie!

Robert Rybak prezes DIAK

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W uroczystej Eucharystii w tarnowskiej katedrze wzięły udział tylko delegacje z Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z pocztami sztandarowymi. ( Fotogaleria )