POAK parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu – jesienna aktywność.

W zmienionych warunkach, związanych z obostrzeniami sanitarnymi spowodowanymi pandemią koronawirusa, staramy się uczestniczyć w życiu parafii i choć w części realizować zaplanowany wcześniej program działania oddziału Akcji Katolickiej parafii Matki Bożej Niepokalanej – Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu. Po wakacjach podjęliśmy następujące zadania:

8 września – świętowanie jubileuszu 25 – lecia AK DT w parafii, Msza św. dziękczynna.

28 września –  koordynacja i uczestnictwo w akcji modlitewnej „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach” w trzech miejscach na terenie parafii.

4 października – zbieranie podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą i odesłanie kart z podpisami ok. 600 osób do Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej #StopLGBT – Fundacja Życie i Rodzina (projekt ma doprowadzić do tego, aby konstytucyjna zasada ochrony rodziny była uwzględniona w praktyce przeprowadzania zgromadzeń publicznych).

16 i 29 października – opracowanie rozważań i prowadzenie modlitwy różańcowej podczas październikowych nabożeństw.

22 października, liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, Patrona Akcji Katolickiej w Polsce – uczestnictwo we Mszy św. Stosowna dekoracja w gablocie AK.

5 listopada, pierwszy czwartek miesiąca – adoracja i poprowadzenie modlitwy za osoby konsekrowane oraz o powołania kapłańskie i zakonne.

31 października – 3 listopada – peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Patronki Robotników, repliki krzyża nowohuckiego oraz relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

3 listopada (36 rocznica pogrzebu bł. ks. Popiełuszki) – Msza św. w intencji Ojczyzny z ponowieniem wyznania wiary wobec repliki krzyża nowohuckiego.

11 listopada, Święto Niepodległości – udział w uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny, poprzedzonej nabożeństwem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Przypomnienie wypowiedzi Papieża Polaka i Jego pielgrzymek do Ojczyzny (gablota AK).

16 dnia każdego miesiąca członkowie parafialnego oddziału AK odmawiają różaniec w intencji Ojczyzny, przy relikwiach i za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, Patrona Akcji Katolickiej w Polsce.

POAK prowadzi ustawiczną ewangelizację wizualną i edukację patriotyczną poprzez umieszczanie w gablocie przykościelnej stosownych materiałów, głównie treści z nauczania św. Jana Pawła II.

Członkowie POAK-u uczestniczą także w pracach V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Stosując się do zaleceń na czas pandemii, nie organizujemy spotkań formacyjnych,  ale we własnym zakresie czytamy i rozważamy przygotowaną na każdy miesiąc lekturę materiałów formacyjnych na 2020 rok: „Wielka tajemnica wiary. Akcja Katolicka szkołą wiary, świętości i apostolstwa.”

Bożena Kwitowska, prezes POAK

POAK parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu – jesienna aktywność. Zdj. Bogdan Gródek, Bożena Kwitowska, Małgorzata Stępień. ( Fotogaleria )