Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata patronalne święto Akcji Katolickiej – Informacje

Już za kilka dni  przypada uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata patronalne święto Akcji Katolickiej. W tym dniu, co roku wszyscy jako członkowie Akcji Katolickiej spotykaliśmy się w tarnowskiej katedrze z biskupem na wspólną Eucharystię. Niestety w tym roku z powodu pandemii koronawirusa i obostrzeń z tym związanych nie będzie możliwości, żebyśmy przybyli do tarnowskiej katedry.
W uroczystości w niedzielę 22 listopada 2020 roku o godz. 10.30 w tarnowskiej katedrze weźmie udział wyłącznie delegacja z pocztem sztandarowym Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.
Msza święta będzie transmitowana na antenie radia Rdn Małopolska i Rdn Nowy Sącz i już dziś wszystkich Was członków Akcji Katolickiej naszej diecezji zapraszam do wspólnej modlitwy poprzez udział w transmisji oraz modlitwę we własnych wspólnotach parafialnych. Będziemy się modlić w intencji naszego stowarzyszenia, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, za naszą Ojczyznę i cały Kościół Powszechny i o ustanie epidemii.
Z powodu pandemii w tym roku nie odbędzie się posiedzenie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Wstrzymujemy także sporządzenie sprawozdania z działalności POAK za 2020 rok oraz planu działania na rok kolejny. Miejmy nadzieję, ufając Bożej Opatrzności, że już nie długo epidemia ustanie i będziemy mogli w pełni angażować się w pracę na rzecz naszego stowarzyszenia i uczestniczyć we wspólnych spotkaniach.
Przypominam, że codziennie o godz. 20.30 gromadzimy się i tworzymy wspólnotę ludzi modlitwy. Zachęcam i zapraszam abyśmy przyłączyli się do wspólnej modlitwy różańcowej w tym trudnym czasie dla naszej Ojczyzny i nas wszystkich.

Króluj nam Chryste!

Robert Rybak prezes DIAK