W parafii Gręboszów odbyła się uroczystość upamiętniająca odzyskanie niepodległości przez Polskę.

W dniu 11 listopada o godzinie 9:30 w parafii Gręboszów odbyła się przy zachowaniu wszelkich wymogów sanitarnych uroczystość upamiętniająca odzyskanie niepodległości przez Polskę. Rozpoczęła się modlitwą różańcową w intencji Ojczyzny i o rychłe wyniesienie na ołtarze Stefanii Łąckiej w 86 rocznicę jej pogrzebu. Piękne rozważania dotyczące Ojczyzny przygotowała Maria Nagóżańska. Następnie rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i wszystkich poległych w walkach o odzyskanie niepodległości. Uroczystą Eucharystię koncelebrowali: ks. proboszcz Wiesław Babiarz oraz ks. Stanisław Krawczyk emerytowany proboszcz parafii Nieciecza, a przewodniczył ks. Andrzej Sobol proboszcz parafii Żelichów. Po Nabożeństwie przedstawiciele parafii oraz AK udali się na cmentarz aby pomodlić się i zapalić znicz na grobie Stefanii Łąckiej.

Szczęść Boże!

Tadeusz Adamczyk
Prezes POAK

W dniu 11 listopada 2020r. w parafii Gręboszów odbyła się przy zachowaniu wszelkich wymogów sanitarnych uroczystość upamiętniająca odzyskanie niepodległości przez Polskę. ( Fotogaleria )