„Krzyż jest znakiem zwycięstwa Chrystusa nad szatanem i śmiercią”.

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego to dzień, w którym od wielu lat w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Barcicach odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej idąc do Krzyża na Wierchach, gdzie uczestniczymy w Mszy św. W kazaniu, podczas Mszy św. pod Krzyżem Ks. Proboszcz mówił o tym, że powinniśmy często spoglądać na ten i inne Krzyże, aby doznać uzdrowienia. Tak jak Egipcjanie spoglądali na miedzianego węża, którego zbudował Mojżesz i pozostawali przy życiu, mimo ukąszenia przez węże, tak i my, możemy mieć ratunek w Krzyżu Chrystusa.  Wiele razy w historii ludzie walczyli z różnymi epidemami i zawsze odnajdywali ratunek w Krzyżu. Krzyż, to jest znak wielkiego cierpienia, ale także jeszcze większej miłości Boga do człowieka. Miłości, która przebacza i daje szczęście wieczne. Człowiek zawsze upadał, popełniał grzechy, ale dawniej ludzie potrafili żałować i przepraszać za grzechy, pokutowali, czuli potrzebę wynagradzania i dziękowania Panu Bogu za Jego Miłosierdzie. Po prostu starali się nawrócić. Teraz ludzie nie czują takiej potrzeby, nie mają poczucia grzechu i nie potrzebują spoglądać na Krzyż, nie szukają uzdrowienia w Krzyżu Chrystusa-  mówił Ks. Andrzej .

Anna Jakubowska-Prezes POAK

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego to dzień, w którym od wielu lat w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Barcicach odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej idąc do Krzyża na Wierchach, gdzie uczestniczymy w Mszy św. (Fotogaleria)