25-LECIE AK DIECEZJI TARNOWSKIEJ – Parafia Czarny Potok

W naszej parafii oddział Akcji Katolickiej działa 18 lat.

Eucharystię sprawowali : Ks. Proboszcz Krzysztof Klimczak oraz Ks. Władysław Górak. Oprawę liturgiczną przygotowali i wykonali członkowie POAK . Uroczystość uświetnił nam poczet sztandarowy . Wyrażaliśmy wdzięczność Chrystusowi za działalność stowarzyszenia w diecezji i parafii. Zanosiliśmy prośby do Boga o siłę i potrzebne łaski do dalszej pracy ,oraz składaliśmy podziękowania za dotychczasową pracę  dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny.

Ks. Proboszcz wygłosił homilię oraz podziękował wszystkim za pracę i pomoc dla dobra kościoła. Przed błogosławieństwem wraz z wiernymi odmówiliśmy Akt zawierzenia Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej Mace Bożej -Patronce naszej diecezji. Po zakończonej Mszy Św. zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się do domu parafialnego gdzie w miłej atmosferze, śpiewie, wspomnieniach i ,,kiełbasce” spędziliśmy wieczór.

Grażyna Koszut
Prezes POAK

W uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – 8 września 2020 r. o godz. 18.00 w Kościele Parafialnym w Czarnym Potoku obchodziliśmy jubileusz 25-lecia istnienia Akcji Katolickiej w naszej diecezji. Stowarzyszenie zostało reaktywowane dekretem abpa Józefa Życińskiego z dnia 8 września 1995 r. (Fotogaleria)