25-lecie AK DT w parafii pw. św. Antoniego w Gołkowicach

W uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – 8 września 2020 r. obchodziliśmy jubileusz 25-lecia istnienia Akcji Katolickiej w naszej diecezji. Stowarzyszenie zostało reaktywowane dekretem abpa Józefa Życińskiego z dnia 8 września 1995 r. W naszej parafii oddział Akcji Katolickiej działa 15 lat – od 2005 r.

Mszę Św. poprzedziło odmówienie codziennej modlitwy członka Akcji Katolickiej, a także Aktu oddania Akcji Katolickiej Matce Bożej i złożenie kwiatów na jej ołtarzu.

Eucharystii przewodniczył ks. Kazimierz Koszyk  – Asystent POAK. Wyrażaliśmy wdzięczność Chrystusowi za działalność stowarzyszenia w diecezji i parafii. Zanosiliśmy również prośby do Boga o siłę i potrzebne łaski w pełnieniu służby ku chwale Stwórcy,  dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem przez ks. Asystenta POAK i prezesa p. Jana Gomółkę pamiątkowych obrazów z wizerunkiem patrona AK – św. Jana Pawła II i błogosławieństwem ks. Biskupa Ordynariusza – Andrzeja Jeża.

Maria Masternak
Sekretarz POAK

25-lecie AK DT w parafii pw. św. Antoniego w Gołkowicach (Fotogaleria)