25-lecie AK DT w parafii Matki Bożej Niepokalanej – Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu.

Dnia 8 września 2020 roku, w uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Patronki Diecezji Tarnowskiej, przeżywaliśmy etap parafialny jubileuszu 25-lecia istnienia Akcji Katolickiej w naszej diecezji, po jej reaktywacji dekretem abpa Józefa Życińskiego z dnia 8 września 1995r. Podczas Eucharystii, której przewodniczył ks. Andrzej Faron – Asystent POAK, dziękowaliśmy Panu Bogu za minione lata życia i działalności stowarzyszenia w diecezji i parafii, a  przez wstawiennictwo Matki Bożej Niepokalanej i św. Rity prosiliśmy o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski  na dalsze lata służby Kościołowi i Ojczyźnie. Uroczystość zakończono odmówieniem Aktu oddania Akcji Katolickiej Matce Bożej.

Bożena Kwitowska
Prezes POAK

25-lecie AK DT – parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu, 8.09.2020r. (Fotogaleria)