Jubileusz 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej

Drodzy Prezesi i Członkowie POAK!

Na początku Wam wszystkim oraz parafialnym asystentom należą się wyrazy uznania i szczere podziękowanie za włączenie się w peregrynację obrazu i relikwii św. Jana Pawła II – Patrona Akcji Katolickiej po POAK-ch. Zamysłem peregrynacji było nasze duchowe przygotowanie do jubileuszu 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej po reaktywacji. Zgodnie z przyjętym harmonogramem świętowania naszego jubileuszu, będzie ono miało dwa etapy: parafialny i diecezjalny.

Etap parafialny będziemy świętować 8 września br. –  w sam dzień erygowania Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

Etap diecezjalny natomiast będziemy przeżywać 19 września br. Mszy św. o godz. 9.00 w katedrze tarnowskiej będzie przewodniczył JE ks. bp Andrzej Jeż – Pasterz Kościoła Tarnowskiego.

Z racji ograniczonych możliwości i panującej pandemii do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy tylko wszystkich prezesów POAK oraz tam gdzie jest sztandar, zapraszamy dodatkowo poczty sztandarowe. Wszystkich pozostałych członków zapraszamy do włączenia się w niniejsze obchody za pośrednictwem radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, gdzie będzie transmitowana Eucharystia. Po Eucharystii przejdziemy do Auli Wyższego Seminarium Duchownego na dalszą część świętowania. Program tej części przedstawia się następująco:

/Aula Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie/

10.45 – Rozpoczęcie gali jubileuszowej

• Powitanie gości – mgr Robert RYBAK – Prezes DIAK
  • Słowo JE Ks. Bpa Andrzeja JEŻA – Biskupa Tarnowskiego
  • Referat: 25 lat istnienia Akcji Katolickiej w Diecezji Tarnowskiej po reaktywacji – ks. dr hab. Jan BARTOSZEK – Asystent Kościelny DIAK
  • Referat: Akcja Katolicka w parafii – współpraca duchowieństwa i świeckich – mgr Robert RYBAK – Prezes DIAK
  • Wręczenie pamiątek jubileuszowych
  • Wystąpienia zaproszonych gości
  • ok. 13.00 – Zakończenie obchodów

Czas bezpośredniego przygotowania do naszego jubileuszu prosimy objąć modlitwą, abyśmy mogli bezpiecznie i w zdrowiu dziękować Bogu za błogosławiony czas 25. lat działania naszego stowarzyszenia.

Szczęść Boże!

Robert Rybak Prezes DIAK