Parafia pw. Ducha Świętego Rzuchowa – Peregrynacja Relikwii i Obrazu św. Jana Pawła II

18 czerwca 2020 w Parafii Rzuchowa pw. Ducha Świętego. Peregrynacja Relikwii i Obrazu św. Jana Pawła II Patrona Akcji Katolickiej. Msza święta celebrowana przez Diecezjalnego Asystenta Akcji Katolickiej Ks. dra hab. Jana Bartoszka.

Program czuwania przy Relikwiach i Obrazie: 

   19.00 – Różaniec prowadzony przez POAK.
  19.30 – Czuwanie Młodych z refleksją na podstawie nauczania Jana Pawła II.
   20.00 –  Nabożeństwo z odczytaniem próśb wiernych, składanych do koszyczka na Ołtarzu Matki Bożej Miłosierdzia.
   20.15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez POAK.
   20.30 – Zakończenie czuwania Apelem Jasnogórskim.

   Co się odwlecze to nie uciecze zanotowałem w Kronice parafialnej. Data szczególna, miesiąc po urodzinach  św. Jana Pawła II, w 11 r. śmierci pierwszego Proboszcz Ks. Ryszarda Słowika – budowniczego Kościoła, przeddzień 15 r. śmierci drugiego Proboszcza Ks. Jana Durdy – czciciela Miłosierdzia Bożego i wreszcie w 9 rocznicę powołania POAK w Parafii Rzuchowa. Kazanie Ks. dra hab. Jana Bartoszka ukazało istotne cechy świętości i pontyfikatu św. Papieża:

    Prymat Boga, miłość do Kościoła, wielkość Eucharystii w budowaniu świętości każdego z nas i wspólnoty Kościoła. Mąż modlitwy – św. Jan Paweł II.

    Młodzież z Ks. Norbertem Sadko modliła się ciekawą dramą, w której dziękowali św. Janowi Pawłowi, że uczył młodych czym jest wiara ( świeca postawiona jako znak żywej wiary) , czym miłość wzajemna ( położyli duże serce), czym jest powołanie ( złożyli wiosła i śpiewali Barkę) i dlaczego trzeba wszystko zawierzyć Maryi ( postawili obraz Matki Bożej Częstochowskiej).

Całość czuwania zakończyła się śpiewem Boże coś Polskę przy dźwięku wszystkich dzwonów kościelnych o godzinie 21.30.

Następnie w ciszy wierni podchodzili do Relikwii i Obrazu oddając cześć przez głęboki skłon lub przyklęknięcie i krótką osobistą modlitwę zawierzenia.

   W piątek 19 czerwca od 9.00 do 15.00 indywidualne czuwanie wiernych. Następnie przewiezienie znaków obecności wśród nas św. Jana Pawła II do Parafii Pleśna.   

                                                                    Ks. Jan Budek – proboszcz parafii

.

18 czerwca 2020 w Parafii Rzuchowa pw. Ducha Świętego. Peregrynacja Relikwii i Obrazu św. Jana Pawła II Patrona Akcji Katolickiej. Msza święta celebrowana przez Diecezjalnego Asystenta Akcji Katolickiej Ks. dra hab. Jana Bartoszka. ( Fotogaleria )

.

Komentowanie jest wyłączone