W dniach 3-4 czerwca 2020 Parafia pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skrzyszowie przeżywała nawiedzenie obrazu i relikwii Świętego Jana Pawła II.
Oczekiwane przez Parafian obraz i relikwie Świętego Jana Pawła II zostały odebrane w dniu 3 czerwca 2020r. z Parafii Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Pogórskiej Woli. Po uroczystościach zakończonych Apelem Jasnogórskim, członkowie  Parafialnego Oddziału AK na czele z ks. Wikarym Krzysztofem Kutkiem oraz asysty Ochotniczej Straży Pożarnej udali się do Skrzyszowa.

W uroczystej procesji o godz. 20.30 delegację przywitał Ks. Kanonik Zdzisław Gniewek wraz z liturgiczną służbą ołtarza. Następnie odprawiona została Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz odmówiono litanię do Św. Jana Pawła II. Nabożeństwo modlitewne zakończyło się Apelem Jasnogórskim. Mimo dość późnej pory, w kościele uczestniczyli licznie zgromadzeni wierni.

Następnego dnia miała miejsce całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w obecności obrazu i relikwii Św. Jana Pawła II.  Po uroczystej Mszy Świętej o godz. 18.00, wspólnej modlitwie różańcowej, a także odczytaniu aktu oddania Akcji Katolickiej Świętemu Janowi Pawłowi II, obraz i relikwie zostały przekazane parafii pw. Opatrzności Bożej w Jodłówce-Wałkach.
W przygotowanie nawiedzenia włączyły się także dzieci i młodzież z naszej Parafii. Cieszyła także duża obecność parafian, pomimo trudnego czasu epidemii koronawirusa.

Miłosierny Boże, przyjmij nasze dziękczynienie za dar apostolskiego życia i posłannictwa świętego Jana Pawła II i za jego wstawiennictwem pomóż nam wzrastać w miłości do Ciebie i odważnie głosić miłość Chrystusa wszystkim ludziom.

Program Peregrynacji:

1. środa 03.06.2020

– godz.20.30. Rozpoczęcie peregrynacji.

• Wprowadzenie relikwii i obrazu do naszego kościoła
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • Litania do Świętego Jana Pawła II
  • Apel Jasnogórski