6 i 7 czerwca 2020 roku, w szczególnie i trudnym dla nas czasie epidemii koronawirusa, przeżyliśmy w naszej parafii  piękne wydarzenie: nawiedzenie relikwii i obrazu św. Jana Pawła II. W sobotę przedstawiciele naszego oddziału Akcji Katolickiej odebrali relikwie i obraz św. Jana Pawła II z parafii sąsiedniej Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej. Ich uroczystego wprowadzenia do kościoła dokonali księża, członkowie Akcji Katolickiej i parafianie.

O godz. 20. rozpoczęliśmy nabożeństwo modlitewne. Słowo  powitania wypowiedział ksiądz proboszcz, potem odmówiliśmy cząstkę różańca z rozważaniami św. Jana Pawła II, koronkę do Bożego Miłosierdzia, oraz modlitwę wstawienniczą wraz z odczytaniem próśb i podziękowań złożonych przez parafian. Wieczorne czuwanie zakończyło się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Następnego dnia, w niedzielę, parafianie modlili się przed peregrynującym obrazem i relikwiami, a my uczestniczyliśmy w specjalnej Mszy świętej. Po jej zakończeniu odmówiliśmy litanię do św. Jana Pawła II, modlitwa na zakończenie nawiedzenia oraz akt oddania Akcji Katolickiej św. Janowi Pawłowi II. Pieśnią do św. Jana Pawła II Chwalcie, o wierni  zakończyliśmy peregrynację relikwii i obrazu św. Jana Pawła II w naszej parafii.

Umiłowany Ojcze Święty, Janie Pawle II, dziękujemy Ci za Twoje nawiedzenie naszej parafii. Prosimy Cię, spoglądaj na nas z domu ukochanego Ojca i wypraszaj nam U Boga obfite łaski. Tobie zawierzamy wszystkich  członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, naszych duszpasterzy i wszystkich parafian. Pomagaj nam odczytywać znaki czasu i kroczyć drogą Ku świętości.

Św. Janie  Pawle  II, módl  się  za  nami.

Janusz  Górecki
Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

Peregrynacja relikwii i obrazu św. Jana Pawła II w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej ( Fotogaleria )