POAK w Grybowie uczcił z okazji Dnia Matki swoją Matkę Przedziwną, Panią Grybowską, wspierając misje

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej z Kręgami Domowego Kościoła i grupą muzykujących mam i młodzieży z naszej parafii przygotował z okazji Dnia Matki koncert ku czci naszej ukochanej Matki Przedziwnej,  Pani Grybowskiej.

To już czwarty raz spotykamy się z takiej okazji przed obrazem naszej najukochańszej Matki i dziękujemy za wszystkie otrzymane łaski oraz zawierzamy się Jej macierzyńskiej opiece. W tym roku nasz koncert został połączony ze zbiórką pieniędzy na misje. Chcieliśmy z okazji 100 rocznicy urodzin naszego Wielkiego Rodaka Jana Pawła II ufundować stypendia dla dzieci z Ameryki Południowej, a dokładnie z Peru, gdzie już 17 rok w parafii Iscozacin (czyt. Iskozasin) pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela posługuje nasz rodak ksiądz Antoni Lichoń. To taki żywy pomnik dla Największego z nas. Parafianie, a szczególnie mamy, bardzo hojnie włączyły się w to dzieło.

Scenariusz, jak co roku, przygotowała prezes POAK Barbara Machaczek, która z Asią Sędzik, również członkinią AK, poprowadziła ten modlitewno – dziękczynny  koncert, czytając stosowne rozważania i wiersze, które były przeplatane pięknymi Maryjnymi pieśniami w wykonaniu członków Domowego Kościoła, muzykujących mam i młodzieży. Włączyliśmy się również w liturgię i oprawę Mszy św.

Sekretarz POAK
Wiesław Machaczek

Zdjęcia
Oliwia Machaczek

.

POAK w Grybowie uczcił z okazji Dnia Matki swoją Matkę Przedziwną, Panią Grybowską, wspierając misje ( Fotogaleria )

.

 

Komentowanie jest wyłączone