Dar na 100 lat

W dniu 18 maj 2020r., w 100-tną rocznicę urodzin Karola Wojtyły, Św. Jana Pawła II i Wielkiego Polaka, nasz oddział przeżywał świątecznie. O godz. 17 przeprowadziliśmy Adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniami św. Jana Pawła II, a po nabożeństwie majowym podczas Mszy Świętej został poświęcony sztandar Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.  Do tej uroczystości członkowie POAK przygotowywali się od początku roku: najpierw projekt sztandaru, szukanie wykonawcy, zbieranie środków finansowych oraz organizacja uroczystości. Wstępny termin poświecenia sztandaru zaplanowany był na wigilię Świętego Wojciecha, jednak wybuch Covid -19 zmienił nasze plany. Czekając na zmniejszenie obostrzeń związanych z pandemią, aby uroczyście przeprowadzić nasze święto, dotrwaliśmy do maja i wtedy zapadła decyzja, że będzie to 18 maja br. bez względu na sytuację epidemiczną. Rozpoczęliśmy przygotowania formacyjne, które ze względu na wymogi związane z pandemią koronawirusa, była to indywidualnie odprawiona nowenna do naszego Patrona. Po uzgodnieniu z księdzem proboszczem, naszym Asystentem, przebiegu uroczystości, złożyliśmy dar na 100 lat – sztandar POAK w parafii Imienia Najświętszej Maryi Panny w Chomranicach.

Święty Janie Pawle II, nasz Wielki Rodaku, pomóż nam żyć Twoim nauczaniem i wstawiaj się za nami.

Maria Jabłońska – prezes POAK

Dar na 100-tną rocznicę urodzin Karola Wojtyły, Św. Jana Pawła II – sztandar POAK w parafii Imienia Najświętszej Maryi Panny w Chomranicach. ( Fotogaleria )