Uroczysty koncert ,, Śpiewajcie swoim życiem’’ Parafia NMP MK i Św. Jakuba w Brzesku

18 maja 2020r – piękny , słoneczny , ciepły dzień – dzień któremu towarzyszyły obchody 100 rocznicy urodzin Największego Polaka Papieża Św. Jana Pawła II w kraju i po za granicami.

W parafii NMP MK i Świętego Jakuba w Brzesku o godzinie 18.00 odbyła się uroczysta Msza św. celebrowana na uwielbienie Boga za pontyfikat  Jana Pana II pod przewodnictwem księdza prałata Józefa Drabika kustosza Sanktuarium Świętego Jakuba Starszego Apostoła przy drodze ,, VIA REGIA’’.  Ksiądz prałat na początku Eucharystii przypomniał wiernym najważniejsze wydarzenia z życia Jana Pawła II , Wielkiego Polaka, patrona Akcji Katolickiej. We Mszy św. wziął udział poczet sztandarowy POAK, prezes i przedstawiciele POAK- u  i parafianie .

    Po Mszy św. na zaproszenie księdza prałata w kościele św . Jakuba odbył się uroczysty koncert o wymownym tytule ,, Śpiewajcie swoim życiem’’ w wykonaniu artystów Marceliny Gawron –vocal i Adama Jarzmika – piano z piękną oprawą słowną o życiu Jana Pawła II przygotowaną przez ks. Jacka Walczyka. Z zadumą wsłuchiwaliśmy się w słowa pieśni śpiewanych przez artystkę Marcelinę Gawron przy akompaniamencie Adama Jarzmika. Po koncercie zabrał głos ks. prałat Józef Drabik, który wspomniał i przytoczył niezapomniane wydarzenie z kwietnia 2005 r, ,  podziękował artystom  za piękny koncert i wszystkim przybyłym  gościom.

W imieniu prezesa POAK i jego członków serdecznie dziękujemy za przygotowanie uroczystości  księdzu  prałatowi  Józefowi Drabikowi , księdzu Jackowi Walczykowi , siostrze Marii za piękny wystrój kościoła na tę uroczystość oraz artystom : Marcelinie Gawron i Adamowi Jarzmikowi .

BÓG ZAPŁAĆ

NIECH ŚWIĘTY OJCIEC JAN PAWEŁ II MA WAS W SWOJEJ OPIECE.

Tekst: F. Klimek

.

18 maja 2020r – obchody 100 rocznicy urodzin Największego Polaka Papieża Św. Jana Pawła II. W parafii NMP MK i Świętego Jakuba w Brzesku o godzinie 18.00 odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem księdza prałata Józefa Drabika kustosza Sanktuarium ( Fotogaleria )

 

.

Komentowanie jest wyłączone