POAK w Grybowie uczcił swojego Patrona i Wielkiego Rodaka

Setna rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II

Z okazji setnej rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przygotował wystawę okolicznościową, na której przypomniał pontyfikat Świętego. Ponadto zainspirował dzieci z całej parafii wraz z księdzem katechetą  Damianem do włączenia się w zaproponowaną akcję pt. ,,100 serduszek od dzieci  na 100- lecie Urodzin Świętego JP II”. Bardzo duża liczba dzieci, bo aż 138 przedszkolnych i z klas I-III pozytywnie odpowiedziała na naszą propozycję. Z zebranych serduszek przygotowaliśmy dla Solenizanta dekorację przy ołtarzu.  Ponadto wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży i ich opiekunem ks. Tomaszem zaproponowaliśmy młodzieży i osobom dorosłym, kapłanom i siostrom zakonnym włączenie się w akcję pt. ,,Grybowscy parafianie u Ojca Świętego Jana Pawła II”. Ogromna ilość parafian przysłała swoje zdjęcia z Ojcem Świętym wraz z krótkim komentarzem. Link http://www.grybow.parafia.info.pl/?p=main&what=236. Cały materiał stanowi pewnego rodzaju dokument i pamiątkę z Jubileuszu. Chcemy również wydać uzyskany materiał w formie broszurki.

Kochany Ojcze Święty, dziękujemy za słowa z początku Twojego pontyfikatu skierowane do nas wszystkich:  ,,Nie lękajcie się. Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!”

 Życie pokazało, jak prorockie były, i nadal są, te słowa. Źródłem pokoju na świecie, pokoju w ludzkich sercach nie jest braterstwo na płaszczyźnie czysto ludzkiej, ale Chrystus i Jego obecność!

Króluj nam Chryste!

W imieniu organizatorów
Prezes POAK
Barbara Machaczek

.

POAK w Grybowie uczcił swojego Patrona i Wielkiego Rodaka Świętego Jana Pawła II. Zdj. Oliwia Machaczek. ( Fotogaleria )

 

.

Komentowanie jest wyłączone