Setna rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II

W poniedziałek 18 maja 2020 roku, Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej  miała świętować setną rocznicę urodzin naszego Patrona, Jana Pawła II i w parafii błogosławionej Karoliny Kózki w Tarnowie, zakończyć peregrynację Jego relikwii po Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej. Niestety sytuacja epidemiologiczna spowodowała wstrzymanie peregrynacji i brak możliwości wspólnego i pełnego świętowania przez wszystkich członków Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej tej setnej rocznicy urodzin papieża z Polski.

Dlatego w tym dniu, Prezes Zarządu Diecezjalnego reprezentując wszystkich członków naszego stowarzyszenia, uczestniczył we mszy świętej w miejscu gdzie 10 czerwca 1987 roku był papież z Polski. Eucharystii przewodniczył ksiądz biskup ordynariusz Andrzej Jeż, arcybiskup Henryk Nowacki i wielu kapłanów, w tym asystent Akcji Katolickiej ks. dr hab. Jan Bartoszek. We mszy wzięły udział poczty sztandarowe w tym Akcji Katolickiej naszej diecezji.  W homilii ksiądz biskup Andrzej Jeż wspominał Jana Pawła II i mówił; „że wielu z nas ma nadal żywy obraz Jana Pawła II, jakby nadal z nami przebywał, widzi jego postać i gesty, postawy, jego charakterystyczny głos. I chociaż fizycznie nie ma go już tutaj na ziemi, to myślimy o nim nie tyle w kategoriach istoty, której życie się definitywnie zakończyło, co raczej w kategoriach nowego teraz, które wyłania się z wieczności…”

Święty Janie Pawle II, Patronie Akcji Katolickiej wstawiaj się za nami!

Robert Rybak

.

W Tarnowie, w świątyni pw. bł. Karoliny, odbyła się 18 maja 2020 r. Msza św. w 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II – patrona Akcji Katolickiej w Polsce. ( Fotogaleria )

.

Komentowanie jest wyłączone