ZAPROSZENIE DO ŚWIĘTOWANIA 100. ROCZNICY URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II- PATRONA AKCJI KATOLICKIEJ W POLSCE

 Drodzy Członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej!

Organizowane na 18 maja br. uroczystości związane z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II – patrona Akcji Katolickiej w Polsce połączone z zakończeniem peregrynacji Jego relikwii i obrazu po Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej naszej diecezji z powodu podtrzymywanych restrykcji ograniczających gromadzenie się w świątyniach, nie odbędą się w takiej formie, jak to było zaplanowane. Niemożliwe jest nasze spotkanie w kościele bł. Karoliny Kózkówny w Tarnowie, gdzie w 1987 roku był nasz święty patron.

Chciałbym Was jednak zachęcić do świętowania tego dnia w Waszych wspólnotach parafialnych oraz domach rodzinnych. Niech ten dzień będzie czasem wdzięczności Bogu za dar życia i posługi Papieża Polaka.

W miarę możliwości zgromadźmy się, przynajmniej jako zarząd POAK w tym dniu w swoich kościołach parafialnych (jeśli POAK posiada sztandar to ze sztandarem) na Mszy św., i nabożeństwie majowym, aby dziękować Bogu za naszego patrona oraz upraszać przez Jego wstawiennictwo u Boga łaskę ustania pandemii. W naszych modlitwach możemy wykorzystać materiał przygotowany na peregrynację.

Tych, którzy pozostaną w domach zapraszam do duchowej łączności i za pomocą transmisji internetowej z kościołem bł. Karoliny Kózkówny w Tarnowie, w którym sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Andrzeja Jeża koncelebrowana wraz z Asystentem Diecezjalnym z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. W tej Mszy św. udział weźmie poczet sztandarowy naszego stowarzyszenia wraz z Panem Robertem Rybakiem Prezesem Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.

Niech ten dzień będzie wypełniony modlitwą zanoszoną do Boga za przyczyną św. Jana Pawła Wielkiego. Pamiętajmy o Koronce do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwie różańcowej ofiarowanej w intencji ustania pandemii i o potrzebne łaski dla Akcji Katolickiej. Natomiast wieczorem o godz. 20.00 zapraszam do wysłuchania przesłania jakie do Polaków skieruje papież Franciszek z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Przesłanie to będzie wyemitowanie w TVP1.

Świętując dzień 100. urodzin św. Jana Pawła II, uczmy się od Niego dochowywać wierności Bogu. On często powtarzał: Totus Tuus, Maryjo, zawierzając Matce Najświętszej wszystko i nie pozostawiając niczego dla siebie.

Ks. Jan Bartoszek
Asystent Kościelny Akcji Katolickiej

Diecezji Tarnowskiej

.

 

Komentowanie jest wyłączone