Peregrynacja relikwii i obrazu św.Jana Pawła II w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Niecieczy

W dniu 15 lutego 2020r. przedstawiciele Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odebrali relikwie i obraz św. Jana Pawła II z parafii Otfinów. Przed mszą św. relikwie zostały uroczyście wprowadzone do kościoła przez księdza proboszcza Stanisława Wąchała. Po mszy św. rozpoczęły się nabożeństwa przygotowane przez Róże Różańcowe, grupę Modlitewną Miłosierdzia Bożego, młodzież oraz członków Akcji katolickiej. Niedziela 16-go lutego była dniem cichej modlitwy, uczestniczeniem w Eucharystii oraz w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia. Po każdej mszy św. wierni mogli skorzystać z łaski, aby uczcić i ucałować relikwie św. Jana Pawła II. Dzięki tej szczególnej obecności w widzialnych znakach relikwii i obrazu tego wielkiego świętego mieliśmy okazję, niejako dotknąć na nowo jego życia , przypomnieć sobie jego naukę, spojrzeć na swoje życie w świetle jego pięknego życia . Jan Paweł II przybliżył sobą rzeczywistość i tajemnice świętości. 

Dziękujemy Panu Bogu Najwyższemu za dar powołania na swojego wysłannika Ojca Świętego. Wierzymy, że z pomocą św. Jana Pawła II będziemy tworzyć Akcję Katolicką zgodnie z Jego słowami ” żywą, silną, piękną”.

“Święty Janie Pawle II, nasz Patronie, pomóż nam odnajdywać mądrość i moc w wypełnianiu zadań, do których powołuje nas Chrystus w swoim Kościele”.

Akcja Katolicka
Nieciecza

.

.

 

Komentowanie jest wyłączone