Akcja Katolicka Parafialny Oddział Biadoliny

W tym trudnym okresie, Akcja Katolicka w Biadolinach nie chce stać z boku, chce działać dla wspólnego dobra. Członkowie naszego oddziału podjęli więc wyzwanie (zapoczątkowane i koordynowane przez Panią Bogusię Solak) i dołączyli do grupy szyjącej maseczki. Chcielibyśmy wspomóc Pogotowie ratunkowe w Tarnowie oraz Hospicjum w Brzesku. Całą Ojczyznę, parafię i każdego z nas otaczamy modlitwą za przyczyną naszego patrona św Jana Pawła II.

“Cierpienie jest w świecie również po to, żeby wyzwolić w nas miłość, ów hojny i bezinteresowny dar z własnego “ja” na rzecz tych, których dotyka cierpienie”.

(List apostolski Salvifici Doloris, 1984 r.) św. Jan Paweł II

Akcja Katolicka oddział w Biadolinach podjęła kolejne wyzwanie. Postanowiliśmy, nieść pomoc tam gdzie jest najbardziej potrzebna. To czas trudny dla nas Wszystkich, ale szczególnie dla tych najsłabszych, chorych i starszych. Członkowie AK wyciągnęli pomocną dłoń i przekazali Dar Serca dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Hospicjum w Brzesku. Przyłbice medyczne, maseczki, chusteczki nawilżające, fartuchy ochronne jednorazowe, rękawiczki to część z przekazanych darów dla placówki. Warto pomagać, uśmiech i łzy wzruszenia u opiekunów ośrodka i personelu medycznego, są tego najlepszym dowodem.