Apel na czas próby wiary i zaufania Bogu

Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!”
(Mt 14,27)

Droga Akcyjna Rodzino!

Na kartach Ewangelii Jezus wiele razy dodaje odwagi i nawołuje, by się nie lękać! Źródłem i sprawczą przyczyną tej odwagi jest On sam – Boży Syn, który zamieszkuje pośród nas, by być źródłem odwagi dla nas.

Szerząca się pandemia koronawirusa powoduje, że codziennie jesteśmy informowani o kolejnych działaniach podejmowanych przez rząd dla naszego bezpieczeństwa, aby ograniczyć możliwość zarażania się, a tym samym opanowania rozprzestrzeniania się wirusa.

Dlatego też zawiesiliśmy peregrynację obrazu i relikwii św. Jana Pawła II po Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej w naszej diecezji.

Sytuacja w jakiej się znajdujemy jest niewątpliwie czasem próby naszej wiary i zaufania Bogu. Trzeba nam sobie uświadamiać, że „Miłosierdzie jest ostatnim słowem Boga”. Postarajmy się dostrzec w obecnej sytuacji działanie Boga pełnego dobroci i zmiłowania w życiu człowieka doświadczającego różnego rodzaju prób i przeciwności. To w sytuacjach granicznych, kiedy wydaje się, że wszystko już jest stracone, do człowieka przychodzi Zbawiciel i mówi: Przestań się lękać, Ja jestem z tobą. Przesłanie o Bożym miłosierdziu jest niezwykle aktualne w tym czasie, kiedy podejmujemy walkę z epidemią koronawirusa.

Drodzy Członkowie Akcji Katolickiej!

Zwracam się do Was z prośbą: módlmy się wspólnie do Pana o ustanie epidemii. Módlmy się też serdecznie za jej ofiary i ich rodziny, za chorych i służbę zdrowia, za wszystkich, którzy niosą pomoc innym. Módlmy się za siebie nawzajem.
Doskonałą okazją do wspólnej modlitwy niech będzie duchowa łączność z naszym Biskupem Tarnowskim oraz kapłanami w naszych parafiach, którzy codziennie o godz. 20.30 gromadzą się na modlitwie różańcowej właśnie w tej intencji w kościołach parafialnych.

Upraszajmy również Bożego miłosierdzia dla ofiar koronawirusa i dla nas samych, modląc się codziennie Koronką do Bożego miłosierdzia, zawierzając świat Bożemu Miłosierdziu słowami św. Jana Pawła II, które wypowiedział w Łagiewnikach w 2002 roku.

Bądźmy solidarni i wrażliwi na potrzeby innych, kierując się „wyobraźnią miłosierdzia”, wobec tych, którzy ze względu na wiek czy chorobę, a tym samym będąc w grupie największego ryzyka, mogą potrzebować naszej pomocy w podstawowych sprawach codziennego życia. Zachowując wszelkie środki ostrożności, starajmy się im pomagać.   

Bądźmy spokojni. Niech ufność pokładana w Bogu, zwycięży w nas panikę strachu.

Z darem modlitwy

Ks. Jan Bartoszek
Asystent Kościelny AK DT

 

.

 

Komentowanie jest wyłączone