Peregrynacja relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II w parafii pw. Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Brzeźnicy

Z okazji setnej rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II patrona  Polskiej Akcji Katolickiej odbywa się w Diecezji Tarnowskiej peregrynacja jego relikwii i obrazu.  11 marca 2020 r. relikwie i obraz zagościły w parafii pw. Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Brzeźnicy. Relikwie i obraz zostały uroczyście wprowadzone do kościoła, gdzie odbyła się Msza Święta. Po niej wierni całowali relikwię i modlili się , kończąc czuwanie Apelem Jasnogórskim. Członkowie AK przygotowali program modlitw, w którym był też montaż słowno- muzyczny złożony z tekstów Karola Wojtyły i słów jego bliskich i przyjaciół.

Uroczystościom towarzyszyła wystawa fotograficzna „Brzeźniczanie u Jana Pawła II”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.  Udział w peregrynacji był dla członków AK i parafian z Brzeźnicy wielkim przeżyciem.

Program peregrynacji relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II w parafii pw. Narodzenia Jana Chrzciciela w Brzeźnicy

16.45  Koronka do Miłosierdzia Bożego
17.00  Procesyjne wprowadzenie do Kościoła Relikwii i Obrazu Świętego Jana Pawła II, Msza Święta
18.00  Różaniec