Obraz i relikwie św. Jana Pawła II w parafii Matki Bożej Różańcowej w Paszczynie

W dniach 10-11 marca 2020 roku w naszej parafii przeżyliśmy piękne wydarzenie – nawiedzenie obrazu i relikwii św. Jana Pawła II. Wydarzenie to miało miejsce w związku z przygotowaniami do setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, którą będziemy obchodzili 18 maja 2020 roku oraz duchowe przygotowanie do jubileuszu 25 – lecia Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

Do uroczystości parafia przygotowała się poprzez 9 – dniową nowennę do św. Jana Pawła II. W naszej parafii peregrynacja rozpoczęła się Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzoną przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Uroczystość rozpoczęliśmy wprowadzeniem relikwii św. Jana Pawła II. Po okadzeniu i złożeniu kwiatów rozpoczęła się uroczysta Msza św., której przewodniczył nasz Ksiądz Proboszcz Stanisław Łącz – parafialny asystent Akcji Katolickiej. On też wygłosił poruszające nasze serca homilię. Członkowie Akcji Katolickiej aktywnie włączyli się w liturgię, przygotowując czytania i modlitwę wiernych.

Po zakończonej Mszy św. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej poprowadził nabożeństwo różańcowe. Licznie zgromadzeni parafianie w cichej modlitwie adorowali obraz i relikwie św. Jana Pawła II.
Wsłuchaliśmy się w modlitewny montaż słowny o św. Janie Pawle II przygotowany przez członków Akcji Katolickiej. Pierwszy dzień peregrynacji obrazu i relikwii św. Jana Pawła II zakończył się Apelem Jasnogórskim i odczytaniem Aktu Oddania Akcji Katolickiej w Polsce św. Janowi Pawłowi II i ucałowaniem relikwii.

Następnego dnia po Eucharystii o godz. 7:00 była możliwość ucałowania relikwii i rozpoczęło się indywidualne czuwanie wiernych a o godz. 16:00 przekazaliśmy obraz i relikwie św. Jana Pawła II przedstawicielom Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z parafii Brzeźnica ( dekanat Pustków – Osiedle ).

Umiłowany Ojcze Święty Janie Pawle II, dziękujemy Ci za Twoje nawiedzenie naszej parafii. Prosimy Cię, spoglądaj na nas z Domu ukochanego Ojca i nie tylko spoglądaj, ale wypraszaj liczne łaski u Pana. Tobie zawierzamy wszystkich członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz Księdza Proboszcza – Asystenta Akcji Katolickiej i prosimy:
pomagaj nam odczytywać znaki czasu i kroczyć drogą ku świętości.

.

Obraz i relikwie św. Jana Pawła II w parafii Matki Bożej Różańcowej w Paszczynie. W dniach 10-11 marca 2020 roku w naszej parafii przeżyliśmy piękne wydarzenie – nawiedzenie obrazu i relikwii św. Jana Pawła II. ( Fotogaleria )

.

Komentowanie jest wyłączone