Pamiątka jubileuszu 25-lecia Akcji Katolickiej w Diecezji Tarnowskiej

Szczęść Boże!

Szanowni Państwo, prezesi Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

W załączeniu przesyłam Państwu obrazek Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce. Zarząd naszego stowarzyszenia na posiedzeniu w dniu 13 lutego 2020 roku, zaaprobował projekt tego obrazka, który ma stanowić pamiątkę jubileuszu 25-lecia istnienia Akcji Katolickiej w Diecezji Tarnowskiej. Obrazek wykonany jest na desce, z możliwością zawieszenia na ścianie lub ustawienia na płaskiej powierzchni. Na obrazku widnieje napis: Św. Janie Pawle II – Patronie Akcji Katolickiej w Polsce, módl się za nami, oraz logo naszego stowarzyszenia i dwie daty 1995 – 8 wrzesień – 2020. Z tył na desce zostanie przygotowany napis, który po uzupełnieniu imienia i nazwiska dla kogo wręczamy obrazek, będzie stanowił podziękowanie i wyróżnienie za zaangażowanie na rzecz naszego stowarzyszenia. Całość będzie umieszczona w kartonie koloru niebieskiego. Koszt obrazka to 20 złotych.
Niniejszy obrazek został przygotowany zamiast medalu jako pamiątka naszego jubileuszu, warto w związku z tym zastanowić się kogo Państwo chcecie tym prezentem obdarować. Chodzi o uhonorowanie osób, które szczególnie przysłużyły się powstaniu i rozwojowi POAK-u w waszej parafii. Może poszczególni prezesi, albo księża asystenci. Mogą to być sponsorzy, którzy wspierają materialnie Wasz POAK, a może każdy z członków zechce mieć taką pamiątkę. Warto o tym podyskutować na najbliższym spotkaniu.

W związku z powyższym zwracam się do Państwa z prośbą, aby do 15 kwietnia 2020 roku poinformować biuro Akcji Katolickiej naszej diecezji (może być emailem do mnie; rrybak@op.pl, lub tel. 509024472) o liczbie zamawianych przez POAK obrazków pamiątkowych z naszego jubileuszu.

Warto już dziś zarezerwować u księdza proboszcza mszę św. w intencji Waszego POAK z racji jubileuszu 25-lenia Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej na 8 września br. podczas to której uroczystości będziecie Państwo mogli wręczyć niniejsze obrazki-pamiątki naszego świętego patrona.

Robert Rybak
Prezes Zarządu AK DT

.

 

.

Komentowanie jest wyłączone