WSPÓLNOTA PARAFIALNA W NIECZAJNEJ GOŚCI JANA PAWŁA II

Janie Pawle, miej nas w swojej opiece,
            pobłogosław z okna niebieskiego.
            Pomóż nam wypłynąć na głębię
           i nie lękać się wyzwania żadnego.

Niezwykła radość, szczęście i wdzięczność przepełniały nasze serca, bo gościliśmy w naszej parafii – w Relikwiach i Obrazie – Świętego Jana Pawła II Wielkiego!

W czasie prawie 27-letniego pontyfikatu Ojciec Święty wiele podróżował – odbył 104. pielgrzymki zagraniczne, odwiedził 130 krajów, wszędzie umacniając siostry i braci w wierze. W dniach 23 i 24 lutego przybył do Nieczajnej. Naszym duchowym przygotowaniem do tego spotkania była nowenna odprawiana przez dziewięć kolejnych niedziel, którą prowadzili członkowie Akcji Katolickiej.

Relikwie i Wizerunek Papieża z parafii w Radgoszczy odebrała delegacja złożona z członków Akcji i ks. proboszcza w asyście straży pożarnej, i z wszystkimi honorami, przy dźwięku strażackiej syreny zostały przywiezione i uroczyście wprowadzone do naszej świątyni. W procesji stanęli: służba liturgiczna, schola parafialna oraz wszyscy członkowie POAK z ks. asystentem.

Eucharystię celebrowali kapłani: ks. proboszcz Stanisław Bieleń, ks. kanonik Władysław Jaróg i ks. Józef Sadowski, proboszcz parafii Cerekiew. Ogrom darów Eucharystii i Miłosierdzia Bożego to główne przesłania homilii wygłoszonej przez ks. Józefa, a zakończonej słowami „Zaufajcie komuś, kto bardzo was kocha – Janowi Pawłowi II”.

Montaż słowno-muzyczny z poezją Karola Wojtyły, przeplataną piosenkami o Papieżu, przedstawiła schola dziewczęca. Z kolei podczas modlitwy różańcowej mogliśmy wsłuchać się w głos Umiłowanego Ojca Świętego mówiącego do nas o dążeniu do świętości, solidarności międzyludzkiej, potrzebie wymagania od siebie i wybaczania sobie w rodzinie. Po koronce do Bożego Miłosierdzia prosiliśmy o wstawiennictwo Papieża – Rodaka, odczytując 150 wzruszających podziękowań i próśb. Pierwszy dzień zakończył Apel Jasnogórski i ucałowanie Relikwii.

Drugi dzień spotkania z Janem Pawłem rozpoczęła Msza Święta o godz. 6.30. Potem co godzinę, od 7.00 do 15.00, w kościele gromadzili się parafianie, aby pod przewodnictwem róż różańcowych i róż do Siedmiu Boleści Matki Bożej uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej i indywidualnej. O godzinie 9.00 na swoje czuwanie i modlitwę przybyli uczniowie szkoły podstawowej wraz z wychowawcami.

Przez cały dzień wszyscy mogli oddać hołd Papieżowi poprzez ucałowanie co godzinę Relikwii.

Pożegnalne akcenty to koronka, Msza św., akt oddania Akcji Katolickiej i ostatnie już ucałowanie Relikwii.

Te 24 godziny spotkania z Janem Pawłem to był MARATON MODLITWY w naszej wspólnocie parafialnej. Wspólnocie, która stawiła się przed jego obliczem w poczuciu jedności i z ogromną wiarą w wstawiennictwo Świętego. Kochamy Cię, Ojcze Święty Janie Pawle Wielki!

Oddany Maryi, sługo Miłosierdzia,

Janie Pawle Wielki, wstawiaj się za nami!

Irena Klich
POAK Nieczajna

Niezwykła radość, szczęście i wdzięczność przepełniały nasze serca, bo gościliśmy w parafii p.w. Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w Nieczajnej – w Relikwiach i Obrazie – Świętego Jana Pawła II Wielkiego! 23 i 24 lutego 2020r. (Fotogaleria)