Peregrynacja relikwii i obrazu św. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej

W czwartek 20.02.2020 r. przeżywaliśmy uroczystość nawiedzenia naszej parafii przez relikwie i obraz św. Jana Pawła II. Było to bardzo doniosłe wydarzenie dla całej wspólnoty parafialnej. Zebraliśmy się bardzo licznie w naszym kościele parafialnym. Uroczystość rozpoczęła się od powitania relikwii i obrazu przez księdza proboszcza i złożenia kwiatów przez delegacje członków Akcji Katolickiej.

Następnie rozpoczęła się uroczysta Masza Święta pod przewodnictwem księdza proboszcza Stanisława Cyrana, który wygłosił okolicznościowe kazanie na temat Wielkości i Świętości Jana Pawła II. W koncelebrze uczestniczył ksiądz dr hab. Jan Bartoszek – Diecezjalny Asystent AK i kapłani pracujący w naszej parafii. Na ofiarowanie członkowie AK złożyli w darze dwa ornaty z wizerunkiem Jana Pawła II: jeden dla tutejszej parafii, a drugi z przeznaczeniem na misje dla księdza Pawła Dąbrowy, naszego rodaka, który w tym roku wyjeżdża do Afryki.
 Uroczystość  ubogacił Młodzieżowy Chór Parafialny. Po Mszy Świętej młodzież  pod kierunkiem księdza Marka Zembury przedstawiła program słowno-muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II.

W dalszej części uroczystości członkowie AK poprowadzili modlitwę różańcową i Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencjach złożonych w tej okazji do skrzynki w kaplicy adoracyjnej. Peregrynację w pierwszym dniu zakończono Apelem Jasnogórskim, który poprowadził ksiądz dr  hab. Jan Bartoszek, ucałowaniem relikwii i rozdaniem  pamiątkowych obrazków .

Następnego dnia na pożegnanie członkowie AK odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego i poprowadzili Drogę Krzyżową poświęconą życiu i cierpieniu św. Jana Pawła II.

Alfred Wybraniec
Prezes POAK Dąbrowa Tarnowska

GOŚĆ NIEDZIELNY – Nawiedzenie relikwii i obrazu św. Jana Pawła II 20 lutego rozpoczęło się w Dąbrowie Tarnowskiej.