PEREGRYNACJA RELIKWII ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II W PARAFII PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W DĄBRÓWKACH BREŃSKICH

W dniu 19 lutego 2020 roku nasza parafia przeżywała nawiedzenie Relikwii i Obrazu Świętego Jana Pawła II. Delegacja z prezesem Akcji Katolickiej w asyście strażaków OSP Dąbrówki Breńskie udała się po Relikwie i Obraz Świętego Jana Pawła II do parafii Odporyszów. Po przybyciu do naszej parafii o godzinie 17.00 w uroczystej procesji wprowadzono Obraz i Relikwie do świątyni. Po powitaniu rozpoczęła się Msza Święta, którą celebrował Asystent Dekanalny Akcji Katolickiej ks. Bogdan Więcek, głosząc okolicznościowe kazanie. Po Mszy św. członkowie Akcji Katolickiej poprowadzili modlitwę różańcową. Następnie została odprawiona Litania do św. Jana Pawła II i nastąpiło ucałowanie Relikwii. O godzinie 20:00 odbyło się nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań, bardzo licznie złożonych przez parafian. Pierwszy dzień zakończył się Apelem Jasnogórskim, po którym odczytano Akt Oddania  Akcji Katolickiej Świętemu Janowi Pawłowi II.

Kolejny dzień peregrynacji rozpoczął się Mszą Świętą o godz. 8.00. Następnie każdy parafianin miał możliwość indywidualnej modlitwy i czuwania przy Relikwiach. O godzinie 10.00 przy Relikwiach św. Jana Pawła II modlili się wychowawcy i nauczyciele oraz społeczność naszej szkoły podstawowej. Peregrynację zakończono o godz. 15.00 Koronką i Mszą Świętą, po której Obraz  wraz z Relikwiami przekazane zostały, przy akompaniamencie ulubionej pieśni Świętego Jana Pawła II „BARKI”, przedstawicielom Akcji Katolickiej z parafii Dąbrowa Tarnowska.

Peregrynacja jest okazją do promocji stylu życia ludzi świeckich, zaangażowanych w apostolską misję Kościoła i działających w Stowarzyszeniach Katolików Świeckich, jakim jest AKCJA KATOLICKA.

Prezes  POAK
Marek Majka