Peregrynacja Relikwii św. Jana Pawła II w Parafii Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny w Odporyszowie

Dzień 18 lutego 2020 to szczególny dzień dla parafian z Odporyszowa. Mieliśmy wielkie szczęście gościć duchowo w naszym Sanktuarium Świętego Jana Pawła ll w postaci Relikwii i Obrazu. Relikwie przewieziono z Parafii Olesno przy asyście AK i OSP Odporyszów z Księdzem Proboszczem Januszem Oćwieją.

Uroczystości powitania rozpoczęły się o godzinie 16:45.  Na to szczególne spotkanie przybyli nie tylko parafianie,  ale również goście z innych parafii. Był to czas modlitwy, skupienia, pamięci o naszym Umiłowanym Rodaku Świętym Janie Pawle ll.

Ojciec Święty prosił tak gorąco rodaków, abyśmy tych korzeni, z których wyrastamy, nie podcinali. Abyśmy nigdy nie zwątpili, nie znużyli się i nie zniechęcili. Święty Janie Pawle ll, dziękujemy, że wstawiasz się za nami w Niebie, wysłuchujesz cierpliwie nasze prośby i błogosławisz naszą ziemię ojczystą.

W dniu 19 lutego o godzinie 16:30 nastąpiło pożegnanie Relikwii i przekazanie do Dąbrówek Breńskich.

Ojcze Święty Janie Pawle ll –  jeszcze raz dziękujemy.

Akcja Katolicka w Odporyszowie