WYDARZENIA DIECEZJALNE I OGÓLNOPOLSKIE WAŻNE DLA CZŁONKÓW AKCJI KATOLICKIEJ W 2020 ROKU

Czcigodni kapłani, asystenci Akcji Katolickiej i Szanowni Państwo członkowie Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Rok 2020 to rok wielu bardzo ważnych wydarzeń dla nas członków Akcji Katolickiej. W tym roku setnej rocznicy urodzin naszego patrona, świętego Jana Pawła II, zapraszam Was wszystkich do pełnego zaangażowania się w działalność naszego stowarzyszenia i do uczestnictwa w wymienionych wydarzeniach akcyjnych:

1. W poniedziałek 18 maja 2020 roku, w dniu setnej rocznicy urodzin papieża Polaka, zgromadźmy się wszyscy w kościele błogosławionej Karoliny Kózki w Tarnowie, na wspólnej modlitwie i Mszy Świętej kończącej peregrynację relikwii naszego Patrona po wszystkich Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej naszej diecezji.
  2. Bardzo ważnym wydarzeniem ogólnopolskim dla całego Kościoła w Polsce będą uroczystości związane z beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski, które odbędą się w niedzielę 7 czerwca 2020 roku na placu Piłsudskiego w Warszawie. Proszę Was do organizowania się w grupy pielgrzymkowe i udział w tych uroczystościach. Zabierzmy ze sobą emblematy i flagi Akcji Katolickiej, abyśmy byli widoczni jako stowarzyszenie.
  3. Na sobotę 20 czerwca zapraszam Was także na ogólnopolską pielgrzymkę Akcji Katolickiej do Matki Bożej Królowej Polski na Jasną Górę. Niech każdy z nas zapragnie tam przybyć, do naszej kochanej Mamy i Królowej, aby Jej ofiarować samych siebie, nasze rodziny, nasze stowarzyszenie i cały Kościół i naszą ukochaną Ojczyznę. Zgromadźmy się pod znakiem Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej nie tylko podczas przemarszu, ale także podczas Eucharystii na błoniach jasnogórskich, a także podczas drogi krzyżowej.
  4. W tym roku przypada jubileusz 25 – lecia powstania i działania Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Główne uroczystości odbędą się w sobotę 19 września 2020 roku w tarnowskiej katedrze, a następnie w tarnowskim seminarium. Już dzisiaj proszę Was wszystkich o modlitwę w tej intencji i za nasze stowarzyszenie oraz zapraszam wszystkich do tarnowskiej katedry na uroczystą Eucharystię.
  5. Tradycyjnie Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata to nasze patronalne święto. Już dzisiaj zapraszam wszystkich Asystentów Parafialnych, prezesów i członków do udziału w tej uroczystości w tarnowskiej katedrze, dla podkreślenia kościelnego charakteru naszego stowarzyszenia i jedności z księdzem biskupem. Zapraszam z pocztami sztandarowymi.

Czas poświęcony dla Pana Boga nigdy nie będzie czasem straconym. Świadomi tego, angażujmy się z te wydarzenia diecezjalne i ogólnopolskie. Serdecznie Was wszystkich do tego zapraszam. Króluj nam Chryste!

Robert Rybak
Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej