Peregrynacja relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Janowicach

O godz. 8:00 odprawiona została w kościele parafialnym w Siemiechowie uroczysta Msza św., którą celebrowali ksiądz wikariusz z Siemiechowa Maciej Knapik  oraz ksiądz. proboszcz Piotr Stelmach z parafii pod wezwaniem. Podwyższenia Krzyża św. w Janowicach. Po zakończeniu mszy św. parafianie z Siemiechowa pożegnali święte relikwie i zostały one przekazane wraz z obrazem św. Jana Pawła II. z rąk księdza proboszcza parafii w Siemiechowie Bogusława Cygana do parafii w Janowicach. Po przywiezieniu relikwii do Janowic, do godziny 17.00 odbywała się cicha adoracja wiernych. O godz. 17.00 miało miejsce uroczyste powitanie relikwii i obrazu dokonane przez księdza proboszcza. a następnie odbyła się  msza święta z okolicznościowym kazaniem poświęconym życiu i pracy Świętego Jana Pawła II.

Po mszy św. miał miejsce adoracja najświętszego sakramentu i modlitwa różańcowa odprawiana przez członków POAK z Janowic. Po zakończeniu mszy świętej i modlitwy różańcowej licznie zebrani parafianie poprzez śpiew i modlitwę, w tym koronkę do Bożego Miłosierdzia adorowali obraz Jana Pawła II i relikwie. W czasie tej adoracji ksiądz proboszcz dawał do ucałowania relikwie wiernym zebranym w kościele. W czasie śpiewania pieśni religijnych przez parafian i członków POAK z Janowic przybył z Zakliczyna ksiądz wikariusz parafii pod wezwaniem Świętego Idziego opata,. Zabrał on relikwie i obraz do parafii w Zakliczynie około godz. 20.00. W czasie nabożeństwa i adoracji zebrani parafianie ze wzruszeniem i przejęciem uczestniczyli w uroczystości. Uroczystość miała charakter skromny, ale podniosły, godny i integrujący całą społeczność parafii z przeświadczeniem prawdy i znaczenia  8 błogosławieństw,  w tym tego, że błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

Święty  Janie Pawle II  jesteśmy wdzięczni za to, że cała nasza wspólnota parafialna miała okazję  5  października dzielić radość z obecności Twoich świętych relikwii w naszym janowickim kościele.  Byłeś i jesteś nadal apostołem Bożego Miłosierdzia, tak jak i siostra Faustyna. Chcemy uczyć się od Was i naśladować Waszą wiarę w moc Bożego miłosierdzia, wiarę w siłę prostych słów „Dla jego bolesnej męki miej, miłosierdzie dla nas i całego świata.”

Zachowujmy przykazania, a nade wszystko przykazanie miłości i czyńmy uczynki miłosierdzia tak względem ciała jak i względem duszy. Módlmy się słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego i nie zamykajmy się na własne miłosierdzie względem bliźnich. Oby dobry Bóg odpuścił nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom.  Dziękujemy Ci Panie Jezu za opiekę, którą otaczasz całą nasza parafialną wspólnotę i prosimy zachowaj nas w pokoju. Zachowaj w pokoju nas, naszą ojczyznę i cały świat. Dla jego bolesnej męki miej miłosierdzie dla nas i świata całego.