Peregrynacja obrazu i relikwii Św. Jana Pawła II w Parafii Narodzenia NMP w Borzęcinie Górnym

W dniu 28 listopada 2019 r. po wspólnej modlitwie w parafii Borzęcin Dolny, prezes i wiceprezes  POAK w Borzęcinie Ewelina Wójcik oraz Beata Staśko, wraz z księdzem proboszczem Mikołajem Piecem otrzymali obraz oraz relikwie św. Jana Pawła II. Następnie w asyście motorów oraz OSP Borzęcin Górny przewiezione zostały do parafii Narodzenia NMP w Borzęcinie i w procesji, przy licznym udziale parafian, wniesione do świątyni.

Uroczystość rozpoczęła się Koronką do Bożego Miłosierdzia, wieczorem odbyła się Msza św., którą celebrował wspólnie z proboszczem, wikariusz Paweł Wrzos oraz zaproszony asystent dekanalny AK ks. Jan Panek – proboszcz parafii Mokrzyska, głosząc również okolicznościowe kazanie. Po Mszy św. zebrani parafianie mogli ucałować relikwie świętego. Następną częścią programu nawiedzenia była modlitwa różańcowa poprowadzona przez członków Akcji Katolickiej.

O godz. 20. odbyło się nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań, bardzo licznie złożonych przez wiernych. Pierwszy dzień uroczystości zakończył się Apelem Jasnogórskim, po którym odczytano Akt oddania Akcji Katolickiej św. Janowi Pawłowi II. Kolejny rozpoczął się Mszą św. o godz. 6.30. Następnie mieszkańcy Borzęcina mieli możliwość indywidualnej modlitwy i czuwania przy relikwiach. O godz. 10. odbyła się druga msza św., w której uczestniczyli nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. św. Jana Pawła II w Borzęcinie Górnym. Po jej zakończeniu kontynuowano czuwanie.

Peregrynację zakończono o godz.15. wspólną Koronką, po której obraz wraz z relikwiami  przekazane zostały, przy akompaniamencie ulubionej pieśni św. Jana Pawła II „Barki” parafii Bielcza.