Peregrynacja obrazu i relikwii Św. Jana Pawła II w parafii p.w. Św. Wawrzyńca w Cerekwi.

Dnia 23 listopada 2019 r. o godzinie 17 : 00 rozpoczęła się uroczystość peregrynacji obrazu i relikwii św. Jana Pawła II według opracowanego programu. W asyście ministrantów, lektorów, księży , delegacja POAK z prezesem wprowadziła do kościoła relikwie św. Jana Pawła II. Po okadzeniu obrazu i relikwii prezes Pani Janina Rzucidło w imieniu POAK złożyła kwiaty przed obrazem i relikwiami.  Ksiądz proboszcz odmówił modlitwę do św. Jana Pawła II . Mszę świętą ” O JANIE PAWLE II , PAPIEŻU ” celebrował ksiądz proboszcz Józef Sadowski wraz z księdzem prałatem Józefem Korzeniem. W liturgii mszy świętej uczestniczyli przedstawiciele POAK. W czasie mszy świętej nastąpiło ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II przez  wiernych.

Po mszy świętej POAK prowadziła modlitwę różańcową w intencji próśb i podziękowań złożonych przez parafian , które zostały odczytane na głos. Młodzież przedstawiła montaż słowno – muzyczny o św. Janie Pawle II . Peregrynacja zakończyła się Apelem Jasnogórskim i odczytaniem Aktu oddania Akcji Katolickiej w Polsce św. Janowi Pawłowi II . Obraz i relikwie św. Jana Pawła II przekazano delegacji  POAK z Okulic. Była to wzruszająca uroczystość  spotkania ze św. Janem Pawłem II wielkim Polakiem – Papieżem . Modlono się gorąco do św. Jana Pawła II o wstawiennictwo do Boga o łaski i błogosławieństwa.