Peregrynacja obrazu i relikwii JPII w parafii Chełm

„Otwórzcie drzwi Chrystusowi”
W dniu 18.11.2019r. Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Chełmie  otworzyła drzwi świątyni, aby powitać szczególnego gościa Jana Pawła II, który odwiedził naszą parafię ale już od 16.10.2016r. spogląda na nas z obrazu a od 30.12.2018r gości w relikwiach w naszej parafii na stałe i towarzyszy nam szczególnie w nabożeństwach pierwszych sobót miesiąca.

Jak przystało na tak dostojnego gościa został wprowadzony w uroczystej procesji, po której odbyła się uroczysta msza św. Oprawę liturgiczną przygotowali członkowie AK a muzyczną parafialny chóru „Adoramus”. Po mszy św. adorację poprowadziła grupa DSM z rodzicami z sąsiedniej parafii Łężkowice gdzie nie ma AK i nie mieli możliwości gościć obrazu i relikwii Jana Pawła II u siebie.

Adorację przeplatały słowa homilii Jana Pawła II i chwile ciszy na prywatne przemyślenia znalazł się też czas na przypomnienie tak cennych wieczorów z Janem Pawłem II. Modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski z Aktem oddania Akcji Katolickiej zakończył czas peregrynacji w naszej parafii.