Święty Jan Paweł II u Pani Fatimskiej w Kobylu 14 listopada 2019 r.

Parafia p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Kobylu jest pierwszą na ziemiach dekanatu Lipnickiego, do której przybył Wielki Pielgrzym naszych czasów. 14 listopada 2019 r. o godzinie 18 członkowie Akcji Katolickiej w uroczystej procesji  wnieśli relikwie do świątyni. Po okadzeniu relikwii ksiądz proboszcz Stanisław Kuczaj przywitał znamienitego Gościa i złożył w Jego opiekę całą parafię i Akcję Katolicką. W wygłoszonej podczas mszy świętej homilii ks. Proboszcz wskazywał na nierozerwalność pontyfikatu świętego Papieża z Matką Bożą Fatimską. Tak jak Jan Paweł II zawierzył swoje życie Maryi, czego wyrazem było jego uratowanie po zamachu w dniu 13 maja 1981 roku, tak teraz i my na jego wzór powinniśmy zawierzyć siebie patronce naszej parafii.

Po zakończonej eucharystii młodzież zaprezentowała montaż słowno – muzyczny poświęcony wielkiemu gościowi, zakończony wspólnym śpiewaniem jego ulubionych pieśni. Członkowie Akcji Katolickiej poprowadzili modlitwę różańcową oraz nabożeństwo z odczytywaniem próśb i podziękowań złożonych przez parafian. Chcąc umożliwić uczczenie Świętego przez jak największą liczbę wiernych, Relikwie były podawane do ucałowania po każdym nabożeństwie. Czas modlitwy oraz refleksji nad nauczaniem Wielkiego Świętego zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim z aktem oddania Akcji Katolickiej w Polsce św. Janowi Pawłowi II. Po uczczeniu przez wiernych relikwie i obraz zostały uroczyście przekazane przedstawicielom Akcji Katolickiej w Muchówce.

Piotr Kokoszka