Święty Jana Paweł II przybył do Pani Fatimskiej

Z racji 100-lecia urodzin Karola Wojtyły oraz jubileuszu 25-lecia Akcji Katolickiej, w wybranych parafiach diecezji tarnowskiej trwa peregrynacji obrazu oraz relikwii św. Jana Pawła II-go.

– cieszymy się, że na trasie duchowego pielgrzymowania znalazła się również nasza parafia. Święty Jan Paweł II przybył do wspólnoty w której w sposób szczególny jest czczony – mówi ks. Marian Zapiór, proboszcz parafii św. Marcina w Gnojniku. Budujemy nowy kościół, któremu patronuje Matka Boża Fatimska, której tak bardzo zaufał i powierzył swój pontyfikat za ocalone życie.  Boczna kaplica jest dedykowana właśnie dla św. Jana Pawła II-go. W nowej świątyni mamy również relikwiarz Wielkiego Papieża oraz specjalne nabożeństwo – wyjaśnia Proboszcz.

 Wielkości pontyfikatu Wielkiego Papieża nie sposób zmierzyć i opisać. Był wielkim autorytetem nawet dla ludzi innych wyznań, a także ludzi niewierzących. Odmienił „oblicze ziemi …” po której pielgrzymuje Kościół Chrystusowy. Ufamy, że dzisiaj jest naszym orędownikiem w trudnych sprawach, których nikomu nie brakuje.

Marek Białka

.

 

.

Komentowanie jest wyłączone