JAN PAWEŁ II W PARAFII DOMOSŁAWICE

W Domosławicach w dekanacie Czchów od 7 października 2019 roku rozpoczęła się peregrynacja relikwii i obrazu kanonizacyjnego Jana Pawła II, głównego Patrona Akcji Katolickiej w Polsce pod hasłem; „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

Dni  poprzedzające peregrynację w Domosławickiej parafii pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny Królowej Doliny Dunajca, to modlitwa różańcowa, poprzedzona cytatami z nauczania Jana Pawła II z wykorzystaniem i oprawą z materiałów Akcji Katolickiej: szkoła wiary, szkoła świętości i szkoła apostolstwa, a także ze spotkania Jana Pawła II na Mszy beatyfikacyjnej błogosławionej Karoliny w Tarnowie.

Do świątyni obraz i relikwie zostały wniesione w uroczystej procesji z udziałem kapłanów: księdza Marka proboszcza parafii, księdza Michała rezydenta, gościa z Ukrainy księdza Edwarda i głoszącego homilię księdza Marka, asystenta dekanalnego z Rożnowa. Po wprowadzeniu relikwii ksiądz proboszcz przywitał znamienitego Gościa i złożył w Jego opiekę całą parafię i Akcję Katolicką. Potem członkowie AK złożyli w hołdzie kwiaty. Podczas Mszy Świętej ksiądz Marek w homilii mówił o Janie Pawle II w odniesieniu do Ojczyzny i obecnych czasów. Po Mszy świętej Akcja Katolicka prowadziła modlitwę różańcową, a potem prezes POAK Józef Łojek przedstawił zasady peregrynacji oraz obraz i relikwie. W uroczystościach wziął udział prezes Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej Robert Rybak. Po różańcu dzieci i młodzież z parafii wykonały montaż słowno-muzyczny o świętym Janie Pawle II. Nasza świątynia wypełniona była po brzegi. W Domosławickim kościele podczas uroczystości został poświęcony obraz Jana Pawła II w szatach pontyfikalnych ofiarowany przez rodzinę z Biskupic Melsztyńskich. Następnie modlitwę prowadził ojciec Bonawentura, zakliczyński franciszkanin, który modlił się litanią do Jana Pawła II oraz modlitwą próśb i błagań. Apel jasnogórski i ucałowanie relikwii zakończyło uroczystości peregrynacyjne w naszej parafii.

Józef Łojek