Peregrynacja obrazu i relikwii św. Jana Pawła II w parafii Siedliska Tuchowskie.

“Będą patrzeć na Tego, którego przebili” – te słowa kierują nasz wzrok ku Krzyżowi świętemu, ku drzewu krzyża, na którym zawisło Zbawienie świata. […] ojcowie wasi na szczycie Giewontu ustawili krzyż. Ten krzyż tam stoi i trwa. […] Ogarnia całą naszą ziemię od Tatr po Bałtyk. Umiłowani bracia i siostry, nie wstydźcie się krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym.

Z homilii Jana Pawła II wygłoszonej w Zakopanem 6.06,1997 r.

Dnia 24 września 2019 r. w naszej Parafii miała miejsce peregrynacja obrazu i relikwii  św. Jana  Pawła II

Duchowe przygotowania rozpoczęliśmy w niedzielę 22 września na wszystkich Mszach Świętych i kontynuowaliśmy w poniedziałek 23 września na Mszy świętej o godz. 18:00. Prowadził je nasz wikariusz Ks. Mariusz Kmieć i wygłosił nam nauki o Miłosierdziu Bożym, którego kult rozpowszechnił Jan Paweł II.

W dniu nawiedzenia uroczystą celebrację rozpoczęliśmy od procesyjnego wprowadzenia relikwii Świętego Jana Pawła II i uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przez księdza proboszcza Jana Wieciecha, księdza wikariusza Mariusza Kmiecia oraz ojca Stanisława Gruszkę – redemptorystę pochodzącego z naszej parafii. Następnie modliliśmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego i wszyscy parafianie oddali  cześć Świętemu Janowi Pawłowi II poprzez ucałowanie Jego relikwii. W dalszej części modlitewnego czuwania rozważaliśmy kazania Świętego Papieża do Polaków, odmówiliśmy Różaniec, Litanię do św. Jana Pawła II  oraz Apel Jasnogórski. Na zakończenie Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej Pan Ireneusz Bień odczytał Akt oddania AK w Polsce św. Janowi Pawłowi II. Na zakończenie Ksiądz wikariusz udzielił błogosławieństwa wszystkim licznie zebranym.

Duszpasterze i parafianie Parafii p.w. Chrystusa Króla w Siedliskach