„Święty Janie Pawle II – prosimy o wstawiennictwo przed Bogiem bogatym w miłosierdzie” Parafia w Nawojowej

8 września 2019 roku – dzień szczęśliwy i niezwykły dla naszej wspólnoty parafialnej – peregrynacja obrazu i relikwii Św. Jana Pawła II – Patrona Akcji Katolickiej w Polsce. Członkowie AK wraz z Ks. Bogdanem Lebrykiem przywieźli do naszej parafii relikwie z Laskowej, aby tu dziękować, prosić i uwielbiać naszego patrona.

O godz. 18 odbyło się uroczyste wprowadzenie do naszego Kościoła. Tu po powitaniu przez Ks. Proboszcza Henryka Madziara odbyła się Msza Święta koncelebrowana z udziałem zaproszonych kapłanów: Ks. Dra hab. Jana Bartoszka – asystenta diecezjalnego AK, Ks. Janusza Potoka – asystenta Dekanatu Nowy Sącz – Wschód ora założyciela naszego Oddziału przed 25 laty – Ks. Andrzeja Dźwigaja. Słowa homilii ks. Jana pozostaną dla nas na zawsze w pamięci: „Nie bójcie się być świętymi – żyjcie nauką Św. Jana Pawła II i otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

Po Mszy Świętej przed Najświętszym Sakramentem odmówiliśmy Różaniec, korzystając z rozważań zgodnych z nauką Św. Jana Pawła II. Był też czas na modlitwę prywatną w ciszy, która była początkiem do nabożeństwa z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez parafian. Parafianie licznie zebrani dziękowali za otrzymane łaski: uzdrowienia z choroby, dar macierzyństwa, za kapłanów, za opiekę nad rodzinami i za życie w wierze. Prosili o ratunek dla małżeństw przeżywających kryzysy, o zgodę w rodzinie i sąsiedztwie, o dar rodzicielstwa, za młodzież i dzieci, aby żyły zgodnie z wiarą – o ufność w Miłosierdzie Boże.

Odmawiając też Koronkę do Miłosierdzia Bożego, zawierzyliśmy świat, Ojczyznę i parafię Jezusowi Miłosiernemu – wierząc mocno, że zostaniemy wysłuchani.

O godz. 21 oddaliśmy się w opiekę Maryi Nawojowskiej, śpiewając Apel Jasnogórski – łącząc się z wszystkimi, którzy są jej dziećmi. W Apelu uczestniczył Ks. Dziekan Czesław Paszyński i były asystent POAK, Ks. Janusz Michalik. Nie zabrakło też oddania Akcji Katolickiej w Polsce w opiekę Św. Janowi Pawłowi II.

Kończąc nasz wieczór modlitwy z Św. Janem Pawłem II, oddaliśmy cześć relikwiom przez ich ucałowanie przy śpiewie ulubionych pieśni Papieża.

Św. Janie Pawle II – dziękujemy za twoje nawiedzenie. Błogosław naszej parafii, kapłanom, wspieraj rodziny i działania AK. Wierzymy, Że Twoja obecność tak blisko nas, zaowocuje i nie będzie daremna.

„Święty Janie Pawle II, nasz Patronie, pomóż na, odnajdywać mądrość i moc w wypełnianiu zadań, do których powołuje nas Chrystus w swoim Kościele”.

Wdzięczni członkowie AK w Nawojowej, Duszpasterze, Siostry Zakonne i wszyscy Parafianie.