NIEDZIELA PALMOWA W ZIEMI ŚWIĘTEJ (II Spotkania informacyjne)

Spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej odbędzie się we wtorek 25 lutego 2020 roku o godz. 17.00 w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie.

Spotkanie przedpielgrzymkowe dla pielgrzymów z okolic Nowego Sącza odbędzie się 10 marca o godz. 16.00 w sanktuarium świętej Rity w Nowym Sączu.

Robert Rybak


Pielgrzymka 8 dniowa – 01-08.04.2020   Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zgłoszenia przyjmuje Robert Rybak tel. 509024472 do końca września.

Do pobrania program pdf

.

I dzień – 01.04.2020 – PRZELOT DO IZRAELA/ TEL AWIW

Zbiórka w Nowym Sączu i Tarnowie. Przejazd do Katowic. Wylot do Izraela – Tel Awiw. Lądowanie w Tel Awiwie. Odbiór bagaży. Przejazd do Betlehem, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

II dzień – 02.04.2020 – BETANIA, BETLEHEM

Po śniadaniu przejazd do BETANI – grób Łazarza. Zwiedzanie BETLEHEM. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą Narodzenia. Przejście ulicami miasta do Groty Mlecznej. Czas wolny. Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

III dzień – 03.04.2020 – GALILEA

Wyjazd autokarem do CEZAREI NADMORSKIEJ – widok na amfiteatr oraz ruiny zamku, starożytny akwedukt. Przejazd w kierunku HAJFY. Góra Karmel, ogród Bahaitów – widok z zewnątrz . Następnie zwiedzenie miejsca pierwszego cudu w KANIE GALILEJSKIEJ. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

IV dzień – 04.04.2020 – GALILEA

Po śniadaniu zwiedzanie NAZARETU: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa. Wyjazd na Górę Tabor: zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego. Wyjazd w okolice jeziora Genezaret: Góra Błogosławieństw, KAFARNAUM – dom św. Piotra, TABGA – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Nad jeziorem obiad – ryba św. Piotra( w cenie), oraz rejs po jeziorze. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

V dzień – 05.04.2020- JEROZOLIMA – PALMOWA NIEDZIELA

Śniadanie, Przejazd do Jerozolimy. Góra Syjon – Kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik chrześcijański – żydowski, Grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP, dzielnica żydowska Starego Miasta (Ściana Płaczu). Po południu udział w uroczystej procesji Niedzieli Palmowej – przejście do Bazyliki Bożego Grobu , czas wolny na prywatną refleksję. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

VI dzień – 06.04.2020 JEROZOLIMA

Po przejazd autokarem do AIN KAREM, zwiedzanie miejsca narodzenia Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia Elżbiety przez Matkę Bożą. Przejazd do JEROZOLIMY: zwiedzanie Starego Miasta. Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie, Następnie Góra Oliwna – zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit tj. miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

VII dzień – 07.04.2020 JERYCHO, WADI QELT, MORZE MARTWE

Po śniadaniu przejazd na symboliczne miejsce Chrztu Jezusa – Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd przez Pustynię Judzką, z krótkim postojem w JERYCHO. Widok na Górę Kuszenia i Drzewo Sykomory. Postój na Pustyni Judzkiej – widok na klasztor WADI QELT. Przejazd nad Morze Martwe z możliwością kąpieli. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

VIII dzień – 08.04.2020 POWRÓT DO POLSKI

Śniadanie, przejazd autokarem do AIN KAREM, zwiedzanie miejsca narodzenia Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia Elżbiety przez Matkę Bożą. Przejazd do Tel Awiwu, Zwiedzanie starożytnego portu JAFFA, słynnego z mitologii greckiej. Spacer promenadą nadmorską, czas wolny. Przejazd na lotnisko. Wylot z Izraela do Katowic. Powrót do Tarnowa/Nowego Sącza. Zakończenie Pielgrzymki.

CENA PIELGRZYMKI :

1800zł + 500 usd –przy 45 osobach płatnych

1800zł + 520 usd – przy 35 osobach płatnych

Cena pielgrzymki obejmuje:

 Przejazd na lotnisko / powrót na miejsce zbiórki z lotniska

 Przelot samolotem w obie strony z bagażem rejestrowanym 20 kg,

 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach*** lub ****

 Wyżywienie w postaci śniadań (7) i obiadokolacji (7),

 Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,

 Opieka pilota-przewodnika,

 Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,

 Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) – 30.000 EUR, Ubezpieczenie NNW 10000pln, ubezpieczenie BP – 200 EUR, Ubezpieczenie OC – 10.000 EUR,

 Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

 OBLIGATORYJNIE: Biletów wstępu, taksówki na górę Tabor i zwyczajowych napiwków, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim , ryba św. Piotra ( 130 USD)

 

FAKULTATYWNIE:

 Napojów do kolacji – w cenę wliczona woda

 Dopłata do pokoju jednoosobowego 120 USD

 UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI Z POWODU ZACHOROWANIA NAGŁEGO – 100ZŁ

 UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI Z POWODU ZAOSTRZENIA SIĘ CHOROBY PRZEWLEKŁEJ – 200ZŁ

 

Informacje dodatkowe:

  1. Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.
  2. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.
  3. W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje.
  4. Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota.
  5. W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.
  6. Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie

.

.

Komentowanie jest wyłączone