Peregrynacja obrazu i relikwii w Czarnym Potoku 6 – 9 czerwca 2019

Parafia p. w. Św. Marcina Biskupa i Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku

„Do zbawienia idzie się przez życie na ziemi i trzeba aby życie to było urządzone po ludzku i po Bożemu”
  Jan Paweł II

Święty Janie Pawle II całym sercem witamy Ciebie w naszej Sanktuaryjnej Parafii. Ten dany nam czas Twoich odwiedzin – peregrynacji obrazu i relikwii w naszej parafii trwał od 6 do 9. Czerwca 2019 r. i był bardzo wyjątkowy dla nas. Słynący łaskami obraz Matki Bożej Bolesnej został ukoronowany na Twoich Papieskich Prawach w dniu 12.09.1999 r.

Zbliża się 20 – rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Bolesnej, która nam oręduje i wyprasza zanoszone do Ciebie prośby. Nie odmawiaj nam swojej pomocy w trudach codziennego życia, abyśmy w miłości, dobroci i zgodzie szli przez życie, w naszych sercach nieśli radość i wspierali się wzajemnie.

Peregrynacja w naszej parafii rozpoczęła się procesją wprowadzenia Obrazu i Relikwii Jana Pawła II. Obraz został przywieziony z parafii Łukowica  i wniesiony do kościoła w obecności ks. Proboszcza i siostry Marii zakrystianki, która przygotowała dekorację. Obraz został wniesiony do kościoła przez p. Stanisława Stachonia. Relikwie w procesji wniosła Prezes Maria Bobak, świece Janina Wojnarowska, Grażyna Szelec. Byli także obecni przedstawiciele Akcji Katolickiej i Poczet Sztandarowy: Stanisław Król, Stanisław Koszut i Władysław Stachoń, kapłani – ks. Proboszcz Krzysztof Klimczak i Ks. Władysław Górak.

Po wprowadzeniu do kościoła ks. Proboszcz powitał Św. Jana Pawła II i członkowie Akcji Katolickiej ofiarowali białe i żółte róże, które były symbolem udziału każdego członka Akcji Katolickiej z naszej parafii. Rozpoczęła się Msza św., homilię wygłosił ks. Proboszcz. Po Mszy św. kolejno następowały po sobie modlitwy: Różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego, litania, prośby i podziękowania, Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej Bolesnej, pieśni itp. Po odśpiewaniu Apelu nastąpiło ucałowanie relikwii i przejście na kolanach poza Ołtarz. Modlitwy trwały przez wszystkie dni aż do niedzieli.

Bogu niech będą dzięki za ten dar obecności Św. Jana Pawła II wśród naszej społeczności parafialnej, w której rozpoczęła się budowa nowej świątyni sanktuaryjnej jako dowód wdzięczności Matce Bożej za otrzymane tu łaski.

Święty Janie Pawle II tak nam dobrze tu z Tobą być i prosimy nie zapominaj o nas, błogosław nam, naszym rodzinom, błogosław w budowie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, bo zawsze swoim życiem wskazywałeś drogę do świętości. Prosimy, aby Twoja obecność wśród nas zostawiła w naszych sercach Twoją miłość, która będzie zwierciadłem naszego życia.

Święty Janie Pawle II oręduj za nami i wypraszaj nam świętość życia rodzinnego i zawodowego.

Bóg zapłać za dar Peregrynacji

Maria Bobak