„ Idźmy, tulmy się jak dziatki, do Serca Maryi Matki”

2 lipca 2019 roku na godz. 18.30 Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej została  zaproszona na Wielki Odpust Tuchowski. Hasło tegorocznego odpustu brzmiało; „Maryjo, naucz nas życia w mocy Bożego ducha”

Mszy Świętej przewodniczył  ks. dr Ireneusz Stolarczyk, który na rozpoczęcie powiedział: „ Maryja dała światu największy dar, dała nam Jezusa. Współczesny świat potrzebuje Boga, zanieśmy Go z radością do tych z którymi się spotykamy .”

Słowo Boże wygłosił ojciec Ryszard, który powiedział; „ Matka Boża Tuchowska pragnie abyśmy do niej mówili. Ona mówi: mów do mnie moje dziecko. Jestem twoją Matką daną ci przez Jezusa.  Chrześcijaństwo to religia łaski. Czy w moim domu jest miłość, dobre serce? Tęsknimy za miłością, bo ciągle nam jej brakuje.  Maryjo naucz nas otwierać serce. Musimy się gorąco modlić, żeby mieć Bożego ducha, ducha miłości. Niech Maryja, Matka Tuchowska będzie z nami, niech wyprasza nam miłość.”

      „Ty nie opuścisz nas, o Pani nieba, ale nas wesprzesz w każdy czas: Twojej pomocy nam potrzeba, pod Twój matczyny garniem się płaszcz. ’’

Anna Jakubowska

.Pielgrzymka AK DT do Matki Bożej Tuchowskiej, Pani Ziemi Tarnowskiej. 2 lipca 2019r. Zdj. Bożena i Wojciech Kwitowscy

.

.„ Idźmy, tulmy się jak dziatki, do Serca Maryi Matki”. 2 lipca 2019 roku na godz. 18.30 Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej została zaproszona na Wielki Odpust Tuchowski.

.

Komentowanie jest wyłączone