Święty Jan Paweł II w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Gołkowicach

19 maja 2019 r.  – niezwykły dzień, który na długo pozostanie w pamięci nie tylko członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, ale całej parafii. W godzinach wieczornych przybywa do naszej parafii ze Starego Sącza wyjątkowy Gość – św. Jan Paweł II. Wielka radość, a zarazem skupienie malowało się na twarzach wiernych, którzy licznie przybyli na spotkanie z Wielkim Świętym.

Adorację relikwii rozpoczęła uroczysta, koncelebrowana Msza Święta pod przewodnictwem Pasterza parafii – Księdza Proboszcza Kazimierza Koszyka.

Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przewodniczyli modlitwom ku czci Wielkiego Papieża – modlitwa różańcowa, nabożeństwo z przedstawieniem próśb i podziękowań, Apel Jasnogórski. Szczególnie wzruszającym momentem było ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II oraz  nabożeństwo z przedstawieniem próśb i podziękowań. Wiele osób wyrażało swoją wdzięczność za otrzymane łaski za pośrednictwem św. Jana Pawła II, dużo prosiło o ratunek w różnych trudnych sytuacjach życiowych. Wierni zanosili prośby nie tylko o zdrowie, ale o umocnienie wiary, powrót do Boga.

Nasza parafia ma silny związek z osobą św. Jana Pawła II. Można metaforycznie stwierdzić, że postawiła świętemu dwa pomniki: w sferze materialnej – jest nim postument przedstawiający Papieża oraz w sferze duchowej – jest patronem naszych szkół, zarówno Szkoły Podstawowej, jak i Gimnazjum. Te fakty przyczyniają się w pewnym sensie do tego, że zarówno dzieci, młodzież i dorośli żyją osobą Wielkiego Polaka, jego nauczaniem.

Hasłem rocznej peregrynacji relikwii i obrazu św. Jana Pawła II po Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej w diecezji tarnowskiej są słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane podczas inauguracji pontyfikatu na Placu św. Piotra w Rzymie: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

Ojcze Święty – obiecujemy, że postaramy się żyć tak, aby drzwi naszych serc były zawsze na oścież otwarte dla Chrystusa.

.

.

 

Komentowanie jest wyłączone