Słuchacze UNS JPII zakończyli III semestr

6 czerwca br. słuchacze Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II uczęszczający na wykłady do Ośrodka w Bochni zakończyli III wiosenny semestr.

Około 100 osób wysłuchało ostatnich w tym semestrze wykładów, które w zastępstwie za ks. dr Józefa Młyńskiego z UKSW w Warszawie poprowadził ks. dr hab. Ireneusz Stolarczyk oraz otrzymało świadectwa ukończenia semestru wiosennego. Za zainteresowanie tematyką nauczania społecznego Kościoła i solidne uczestnictwo w zajęciach dziękował słuchaczom Dyrektor UNS JP II ks. dr Jan Bartoszek, który podkreślił, że „ weryfikacją zdobytej wiedzy, będzie codzienne życie” oraz życzył, „aby poznane zagadnienia wpływały na życie, pomagały je pięknie realizować i przynosiły radość z dawania odważnego i czytelnego świadectwa przynależności do Chrystusowego Kościoła”.

Uniwersytet, działający w ramach Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej przybliżając i przypominając słuchaczom refleksję Ojca Świętego Jana Pawła nad współczesnym światem, uczy rozumieć otaczającą nas  rzeczywistość. Temu celowi służyła tematyka wykładów trafnie skorelowana z aktualnymi problemami społecznymi i ważnymi wydarzeniami. W pierwszej połowie semestru wykładowcy tacy jak m.in.  ks. dr hab. Marek Kluz, ks. dr hab. Ireneusz Stolarczyk i prof. Kishore Jayabalan z Fundacji Ancton poruszali zagadnienia związane z demokracją, gender czy klauzulą sumienia. W czasie kilku następnych wykładów poznawaliśmy zadania, jakie Kościół ma w odniesieniu do poszczególnych członków rodziny: dzieci, młodzieży, małżonków, osób starszych. Ta tematyka, ciekawie i rzeczowo przedstawiona przez ks. dr hab. Jacka Siewiorę, ks. dr hab. Ireneusza Stolarczyka, ks. dr Józefa Partykę oraz ks. dr Jana Bartoszka, wpisała się z kolei w zagadnienia rozważane w ramach V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Za cały semestr wypełniony znakomitym przekazem nauczania św. Jana Pawła w imieniu słuchaczy podziękowała kierownik bocheńskiego ośrodka pani mgr inż. Barbara Hałas. Złożyła również życzenia imieninowe solenizantom –  ks. Ireneuszowi oraz ks. Janowi, który obchodzi w tym roku 15 rocznicę święceń kapłańskich. 

W pozostałych ośrodkach tj. w Mielcu, Nowym Sączu i Tarnowie  zajęcia zakończono 3, 4 i 5 czerwca, natomiast w Krużlowej – 7 czerwca. Na wykłady w tym semestrze zapisało się łącznie we wszystkich ośrodkach 960 osób. W parafii św. Mikołaja w Bochni, w Domu Pielgrzyma „Bursa” co miesiąc spotykało się ponad 100 osób.

.

.

 

Komentowanie jest wyłączone