PARAFIALNY DZIEŃ DZIECKA – PARAFIA WIELKA WIEŚ

W czwartek 23 maja Parafialny oddział Akcji Katolickiej działający w Parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża św. w Wielkiej Wsi wraz z Proboszczem, Księdzem Romanem  Miareckim zorganizował Parafialny Dzień Dziecka w ramach którego  odbył się  konkurs plastyczny, konkurs  wiedzy   o tematyce pracy misjonarzy  ze szczególnym  przybliżeniem działalności misyjnej  Błogosławionych  ojców  Zbigniewa Strzałkowskiego i  Michała Tomaszka. Dzieci zaprezentowały również wykonanie piosenki  powołaniowej i  misyjnej.

Celem  tych działań podejmowanych co rok  już po raz 22 w naszej parafii  przez Akcję Katolicką,  jest  motywowanie dzieci do zgłębiania wiedzy o życiu świętych i błogosławionych,  zachęcanie do plastycznego wyrażania  treści  o tematyce religijnej i uwielbianie Pana Boga śpiewem.

Za zaangażowanie i sukcesy w proponowanych formach konkursowych  dzieci  nagradzane są upominkami i słodkim poczęstunkiem.

Od kilku lat Parafialny Oddział Akcji Katolickiej  łączy się w organizację Parafialnego Dnia Dziecka  z szkolnym Dniem Patrona Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Wielkiej Wsi.

PREZES PARAFIALNEGO ODDZIAŁU AK
W WIELKIEJ WSI- Krystyna Armatys