PROGRAM OGÓLNOPOLSKIEJ PIELGRZYMKI AKCJI KATOLICKIEJ Jasna Góra, 07-08.06.2019r. [AKTUALIZACJA]

„Z Maryją idziemy w przyszłość”

Rozpoczęcie pielgrzymki na Jasnej Górze w Kościele pw. Św. Zygmunta ul. Krakowska 1 przy placu Ignacego Daszyńskiego

Zaproszenie na Ogólnopolską Pielgrzymkę Akcji Katolickiej na Jasną Górę

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej 24. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę, którą rozpoczniemy już w najbliższy piątek 7 czerwca spotkaniem Rady KIAK, popołudniową konferencją w Sali Papieskiej na Jasnej Górze oraz Apelem Jasnogórskim, któremu przewodniczyć będzie Biskup Mirosław Milewski, Krajowy Asystent Akcji Katolickiej. Po Apelu czuwanie nocne poprowadzą podobnie jak w poprzednich latach przedstawiciele Akcji Katolickiej Diecezji Sandomierskiej.

8. Czerwca o godz. 10:30, spotkamy się w Kościele Św. Zygmunta, ul. Krakowska 1 i tam rozpoczniemy nasze sobotnie spotkanie, któremu towarzyszyć będzie uroczyste wręczenie medali „Za dzieło apostolstwa”. W procesyjnym przejściu z modlitwą dziękczynno – przebłagalną wyruszymy na Jasną Górę, gdzie o godz. 13:00 sprawowana będzie Eucharystia. Mszy św. na Szczycie przewodniczyć będzie J.E. Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Uroczystą Mszę Św. zakończymy wspólnym odnowieniem Aktu Zawierzenia Matce Bożej. Raz jeszcze serdecznie zapraszam z pocztami sztandarowymi, licznymi flagami i emblematami Akcji Katolickiej Waszych diecezji.

Króluj nam Chryste!

Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce

PROGRAM OGÓLNOPOLSKIEJ PIELGRZYMKI AKCJI KATOLICKIEJ. Jasna Góra, 07-08.06.2019 r. [AKTUALIZACJA]

07 czerwca – piątek

Dom Pielgrzyma, Sala Konferencyjna
14.00 – Rada KIAK

Jasna Góra, Sala Papieska
17.00 – otwarcie konferencji – Urszula Furtak, prezes Zarządu KIAK
– wystąpienia:
– Ks. dr Jacek Brakowski SDB, temat: „Kard. August Hlond salezjanin, hierarcha Kościoła i mąż stanu.”
– Ks. dr Bogusław Kozioł SChr, wicepostulator procesu beatyfikacyjnego Sł. Bożego kard. Augusta Hlonda, temat: „Do czynu katolickiego przejść musimy. Duchowość Akcji Katolickiej Według kard. Augusta Hlonda”.
– dyskusja panelowa
– złożenie kwiatów, z Aktem Oddania Matce Bożej pod tablicą Kard. A. Hlonda

21 .00 Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej
– Apel Jasnogórski, JE Ks. Bp Mirosław Milewski, Krajowy Asystent Akcji Katolickiej
– modlitewne czuwanie nocne, prowadzenie Akcja Katolicka Diecezji Sandomierskiej

08 czerwca – sobota

10.30 Kościół Św. Zygmunta, ul. Krakowska 1
– słowo prezes Zarządu KIAK, Urszuli Furtak
– słowo JE Abpa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego
– słowo JE Ks. Bpa Mirosława Milewskiego, Krajowego Asystenta Akcji Katolickiej
– wystąpienia zaproszonych gości
– wręczenie medali „Za dzieło apostolstwa”

11.40 – przejście na Jasną Górę

12.50 – powitanie ze Szczytu Jasnogórskiego
– ojcowie paulini
– Prezes KIAK Urszula Furtak

13.00 – Msza św. na Szczycie Jasnogórskim
pod przewodnictwem i z homilią JE Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.