POSIEDZENIE RADY DEKANATU DĄBROWA TARNOWSKA

Zwyczajem Rady Dekanalnej dekanatu dąbrowskiego są spotkania na początku roku kalendarzowego, aby wspólnie z prezesami wszystkich oddziałów parafialnych ustalić plan działania na kolejne miesiące roku. Takie posiedzenie odbyło się w Smęgorzowie w niedzielę, 10 lutego. Przewodniczył mu zastępca Rady Józef Wojtyto w obecności asystenta dekanalnego ks. Bogdana Więcka i prezesów oddziałów z Dąbrowy Tarnowskiej, Dąbrówek Breńskich, Nieczajnej, Smęgorzowa, Radgoszczy i Żelazówki. Zaproponowany plan działania obejmował wszystkie propozycje zawarte w planie pracy DIAK oraz akcje zrodzone z potrzeb członków Akcji z terenu Powiśla Dąbrowskiego. Ustalono, że podczas pielgrzymki do Starego Sącza na rozpoczęcie peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II (18 V), pielgrzymi zwiedzą z przewodnikiem ogrody biblijne w Muszynie. Ponadto ustalono termin i trasę atrakcyjnej 3-dniowej pielgrzymki do Gietrzwałdu, Gdańska, sanktuariów maryjnych w miejscowościach Sierpc i Skępe na ziemi mazowieckiej. 80. rocznica wybuchu II wojny światowej zostanie uczczona pobytem na Westerplatte. Z kolei uroczystość św. Jana Pawła II w dniu 22 października będzie obchodzona w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie przed świątynią parafialną stoi pomnik Papieża, a w kościele znajdują się relikwie. Troską wszystkich oddziałów jest też zwiększenie liczebności i reaktywacja Akcji w parafiach, w których z różnych przyczyn oddziały zaprzestały swojej działalności.

Irena Klich
                                                                                  członek Rady Dekanalnej