AKCJA KATOLICKA DIECEZJI TARNOWSKIEJ OTRZYMAŁA RELIKWIE JANA PAWŁA II

2 lutego 2019 roku na posiedzeniu Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej, która odbyła się w Warszawie, otrzymaliśmy relikwie naszego Patrona Jana Pawła II. Relikwie przekazał JE Kardynał Stanisław Dziwisz. Do Warszawy przywiozła relikwie Pani Grażyna Kominek Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej. Relikwie wręczył Księdzu Asystentowi Janowi Bartoszkowi podczas posiedzenia, Ksiądz Biskup Mirosław Milewski Asystent Krajowy Akcji Katolickiej.

Relikwie już od 18 maja 2019 roku do 18 maja 2020 roku będą peregrynować po Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Będzie to czas przygotowania do 25 rocznicy powstania Akcji Katolickiej w naszej diecezji po reaktywacji. Zapraszamy wszystkich członków Akcji Katolickiej naszej diecezji w tym dniu (18 maja br – kiedy przypadać będzie 99 rocznica urodzin Jana Pawła II) na pielgrzymkę do Starego Sącza, gdzie rozpoczniemy peregrynację.

W imieniu Zarządu DIAK zapraszam wszystkich członków Akcji Katolickiej naszej diecezji do modlitwy w tej intencji, żeby ta peregrynacja przyniosła stokrotne owoce dla naszego stowarzyszenia, ale przede wszystkim dla Kościoła tarnowskiego.

Robert Rybak