II PARAFIALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W GRYBOWIE

Zachęceni zeszłorocznym sukcesem postanowiliśmy wraz z księdzem Januszem Szpilowskim – katechetą  i w tym roku, w okresie ferii zimowych zaprosić dzieci i młodzież do udziału w  turnieju tenisa stołowego o Puchar Księdza Prałata Proboszcza Ryszarda Soroty. Chcieliśmy w ten sposób zachęcić młodych do wyjścia z domu, odłożenia telefonów i odejścia komputerów, aby zażyć trochę sportu według zasady ,, w zdrowym ciele, zdrowy duch”.  Tym razem, z inicjatywy prezes POAK, udało nam się nawiązać współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową  w Nowym Sączu i dzięki  Prorektor tej uczelni dr Halinie Potok zaprosiliśmy studentów, którzy przeprowadzili pod czujnym okiem Pani Prorektor zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, a dla dzieci starszych prelekcję na temat uzależnień od komputera i telefonu. Były to bardzo ciekawe, pouczające i przydatne zajęcia, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

Po zaciekłych sportowych rozgrywkach wyłoniono zwycięzcę II Parafialnego Turnieju Tenisa Stołowego , którym został  Szymon Główczyk, uczeń klasy VIII.

Na zakończenie 4- dniowych rozgrywek przygotowaliśmy dla dzieci grilla na dziedzińcu Domu Duszpasterskiego. W zimowej scenerii, w przyjaznej i pełnej radości atmosferze, wspólnie z kapłanami  i Siostrą Dominiką z naszej parafii, spędziliśmy miło czas.

Bardzo serdeczne podziękowania dla Wiesława Machaczka, inicjatora i pomysłodawcy turnieju.

Barbara Machaczek
Prezes POAK