Narodowy Jubileusz setnej rocznicy odzyskania Niepodległości – Łowczówek 2018

W niedzielę 4 listopada 2018 roku odbył się na cmentarzu Legionistów w Łowczówku XX Zlot Niepodległościowy w roku setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Gościem honorowym uroczystości był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda. Wśród wielu pocztów sztandarowych był także poczet Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

W programie uroczystości o godz. 11.00 odbyła się Msza Święta, której przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Arcybiskup Henryk Nowacki. W Homilii mówił On o miłości do Ojczyzny w odniesieniu do Ewangelii świętego Marka.

Po Mszy Świętej rozpoczęła się część patriotyczna; odśpiewaliśmy hymn Mazurek Dąbrowskiego, a następnie głos zabrali zaproszeni goście. Pan Andrzej Duda Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w swojej wypowiedzi odwołał się do słów z naszego hymnu narodowego; „Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy”. Dziękował za liczny udział, a szczególnie udział dzieci i młodzieży. Na zakończenie swojej wypowiedzi prosił Boga o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny   w tym szczególnym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Następnie uczestniczyliśmy w apelu poległych, a na zakończenie złożono wieńce i wiązanki kwiatów. W uroczystościach wzięła udział orkiestra dęta ze Szczepanowic oraz kompania reprezentacyjna Wojska Polskiego.

Robert Rybak

.Uroczystości XX Zlotu Niepodległościowego „Łowczówek 2018”