XXII Dzień Papieski w Nieczajnej

…Księga się zamyka, znowu Cię spotykam,
Stoisz w oknie w niebie, znowu widzę Ciebie…
Prawie 30 lat temu, 6 sierpnia 1993 roku papież Jan Paweł II ogłosił swą dziesiątą encyklikę, która od jej pierwszych słów nosi tytuł „Veritatis splendor”: blask prawdy. W tej encyklice papież przypomniał o trzech wartościach, bez których w naszym życiu wieje pustką – MIŁOŚCI, WOLNOŚCI I PRAWDZIE. Słowa „BLASK PRAWDY” stały się hasłem tegorocznego XXII Dnia Papieskiego.
Nieczajna Górna i Dolna miała możliwość głębokiego przeżycia tego dnia. Uczniowie szkoły podstawowej z klas II – VIII wraz z absolwentkami poprzez słowo i muzykę przybliżyli nauczanie Ojca Świętego podczas dwóch Mszy św. przedpołudniowych. Montaż przedstawiła schola szkolno-parafialna, dzieci z klasy II i III, absolwentki: Marlena i Justyna Maziarz oraz Gabriela Kmieć. W roli papieża wystąpił uczeń klasy VI Adam Ciąbor. Piosenki solowo zaśpiewali: Gabriela i Agnieszka Kmieć, Martyna Sitko, Nikola Szlosek i Julia Puła, Jakub Frąc. W trakcie montażu zebrani usłyszeli także autentyczne słowa Jana Pawła II. Autorski program i przygotowanie występu było dziełem nauczycieli Ireny Klich i Waldemara Szloska.
Okolicznościową dekorację papieską i kwiatową wykonały: Teresa Budowska, Ewa Olesińska-Mielec i Irena Klich – członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
Natomiast społeczność szkoły podstawowej zobaczyła występ w czwartek, 20 października na sali gimnastycznej.

Janie Pawle II, nasz święty Orędowniku, Wspomożycielu w trudnych sprawach. Ty, który swoim życiem świadczyłeś o wielkiej miłości do Boga i ludzi, prowadząc nas drogą Jezusa i Maryi, w umiłowaniu obojga, pragnąc pomagać innym. Przez miłość i wielkie cierpienie, ofiarowane za bliźnich, co dzień zbliżałeś się do świętości. Pragnę prosić Cię o wstawiennictwo w mojej sprawie: (…) wierząc, że przez Twoją wiarę, modlitwę i miłość pomożesz zanieść ją do Boga. Ufam w miłosierdzie Boże i moc Twej papieskiej modlitwy. Pragnę przez Jezusa i Maryję za Twoim przykładem zbliżać się do Boga. Amen.